PM: Väikeinvestor pääseb kinnisvarafondile ligi

19. mai 2006, 07:48

Valitsuses eile heakskiidu saanud investeerimisfondide seaduseelnõu lubab luua Eestis kinnisvarafonde, mille osakud oleks kättesaadavad ka väikeinvestoritele.
Rahandusministeeriumi hinnangul pääsevad praegu kinnisvarafondidele ligi peamiselt vaid kindlustusfirmad ja pensionifondid ning jõukamad erainvestorid. Investeerida kinnisvarasse saab ka seda otseselt ostmata, kuid selleks vajalik kapital peab olema suhteliselt suur. Ühtegi kinnisvarafondi investeerimisfondina Eestis veel ei ole, kirjutab Postimees.

Lisaks loodab ministeerium, et kinnisvarafondid aitavad pidurdada eluasemete hinnatõusu. Väikeinvestorile avatud fond aga paneks tema raha hoopis äri- või tootmispindade arendusse, loodab ministeerium.

Hansapanga investeerimistoodete osakonna juhataja Art Lukas lausus, et neil on tulekul ka kinnisvarale suunatud investeerimisfond. 'Meil on natukene kogemust aktsiafondiga, mis on suunatud kinnisvarafirmadele, ja tahaksime seda pakkuda klientidele õige pea,' lausus ta.

Lukas lisas, et riskide hajutamiseks hakkab fond tegutsema üle Ida-Euroopa.

Kinnisvarafondi üheks eripäraks on see, et kuigi osak on vabalt kaubeldav, siis raha kättesaamiseks kulub vähemalt kuus kuud. Samas viitavad asjatundjad, et investeering kinnisvarafondi on küllalt usaldusväärne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing