Välisministeerium eraldab üle 2 mln kr arenguabiks

Liis Kängsepp 19. mai 2006, 09:09

Välisministeerium otsustas eile toetada Moldova, Gruusia ja Ukraina suunalist arenguabi projekti 2,16 mln krooniga, teatas ministeerium.

Lisaks otsustas ministeerium teha 350 000 krooni suuruse vabatahtliku annetuse ÜRO Hädaabi Keskfondi tegevuse toetuseks. Välisminister Urmas Paet kirjutas alla käskkirjale, mille kohaselt eraldatakse need summad välisministeeriumi eelarves arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest.

Kolmele sihtriigile - Moldovale, Gruusiale ja Ukrainale - suunatud abiprojekti raames korraldatakse nende riikide noortele diplomaatidele ja riigiametnikele kolm kahenädalast Euroopa Liidu ja NATO teemalist koolituskursust. Projekti eesmärk on tutvustada Eesti kogemusi Euroopa ja transatlantilise integratsiooni alal.

Ka teine projekt on suunatud ELi naabruspoliitika sihtriikide Moldova ja Gruusia noorte diplomaatide ja riigiametnike koolitamisele. Projekti raames kutsutakse Moldovast ja Gruusiast Eesti Diplomaatide Kooli ühe akadeemilise õppeaasta kestvale kursusele kaks noort diplomaati või riigiametnikku.
Käesolevast õppeaastast läks Eesti Diplomaatide Kool õppekava “Rahvusvahelised suhted ja Euroopa integratsioon” raames üle täielikult ingliskeelsele õppele.

Kolmanda projekti eesmärgiks on tagada Gruusia parlamendi institutsionaalse suutlikkuse ja legitiimsuse tõstmine, samuti ametnike teadmiste ja oskuste suurendamine ning seeläbi aidata kaasa Gruusia parlamendi kui institutsiooni tugevdamisele. Projekti raames on kavandatud Gruusia parlamendile tehniliste seadmete soetamine koos koolitusega nende kasutamiseks ja hooldamiseks ning kahe õigusloomealase õppeprogrammi võimaldamine Eestis. Projekti raames on plaanis Riigikogus läbi viia kaks nädalast õppeprogrammi kokku kümnele Gruusia parlamendi ametnikule.

Välisministeerium otsustas vabatahtliku annetuse kaudu toetada ka ÜRO Hädaabi Keskfondi tegevust. Eesti on toetanud humanitaarabiga tegelevaid rahvusvahelisi organisatsioone läbi vabatahtlike rahaliste annetuste alates 1996. aastast. ÜRO Hädaabi Keskfondi tegi Eesti esimese annetuse 2005.
aastal. Fondi eesmärgiks on võimaldada ÜRO humanitaarabi organisatsioonidel kiiresti ja õigeaegselt osutada ellujäämiseks vajalikku abi inimestele, kes on kannatanud konfliktsituatsioonides ja/või looduskatastroofides.

Arengu- ja humanitaarabi vahendite maht välisministeeriumi eelarves on 2006.
aastal 15 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing