Hansa Candle muutis õueküünlad ohutumaks

Väinu Rozental 22. mai 2006, 00:00

Hansa Candle'i juhataja Tarvo Mossi sõnul laekus neile koostööpartneri IKEA kaudu signaale, et tarbijad USAs ja mitmel pool Euroopas põletavad õueküünlaid toas ja asetavad küünlad kergestisüttivale või -sulavale alusele. "Ameeriklastel pole õueküünalde põletamise traditsiooni, nagu seda on näiteks skandinaavlastel," ütles Moss ja lisas, et seetõttu töötasid nad välja uut tüüpi õueküünla ning seadistasid ringi tootmisliini.

Kui senine õueküünal tekitas põlemise käigus kuni 300kraadist kuumust, siis uuel küünlal on peal kaas ning küünlatops kuumeneb vaid kuni 60 kraadini.

Üleminek madalamal temperatuuril põlevatele õueküünaldele läks Hansa Candle'ile maksma üle 2miljoni krooni.

Hansa Candle on Euroopa suurim õueküünalde tootja. Mullu valmistas firma umbes 10 miljonit õueküünalt, millest 90 protsenti müüdi Skandinaaviasse ja sisustuskontserni IKEA kaudu USAsse ning Kanadasse.

Eelmise nädala reedel teatas BNS, et USA tarbijakaitsekomisjoni käsul ostetakse USAs tagasi umbes 800 000 õueküünalt, mille oskamatu kasutamine võib põhjustada tulekahju.

Mossi kinnitusel ostab küünlad tagasi IKEA ning Hansa Candle'it tagasiostmine ei puuduta. "Meie oleme need küünlad IKEA tellimusel valmistanud ning IKEA-le maha müünud," lausus Moss.

Lisaks uute õueküünalde juurutamisele investeerib Hansa Candle tänavu 9 miljonit krooni uuele toormele üleminekule ning 15 miljonit krooni Moskva küünlatehase käivitamisele.

Septembrist hakkab Hansa Candle teeküünlaid tootma parafiini asemel taimsetest vahadest. "Küünalde senise põhitoorme parafiini hind tõusis eelmisel aastal ligi poole võrra," põhjendas Moss, miks nad otsisid võimalust kasutada odavamat tooret ning soetasid selleks hoopis teisel tehnoloogial põhineva teeküünlaliini.

Et pääseda küünaldega Venemaa turule, käivitab Viljandi küünlavabrik sügisel Moskva lähedal koos kohaliku partneriga laua- ja teeküünlaid tootva tehase. Hansa Candle'i põhikliendiks Venemaal saab nende praegune suurim teeküünalde tellija IKEA. Seni pole Hansa Candle küünlaid ida poole eksportinud Venemaa tollitariifide tõttu.

Hansa Candle teenis mullu 153 miljoni kroonise käibe juures 10 miljonit krooni kasumit. Tänavune käibeprognoos on 180 miljonit krooni ja kasumiprognoos 15 miljonit krooni.

Hansa Candle kuulub ASi MCC Group, mille omanikud on võrdselt Tarvo Moss ja soomlane Harri Aaltonen.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing