Ossinovski ostis osaluse Alexelas

ÄP 22. mai 2006, 00:00

Hiljuti Hydro Texaco Balti riikide äritegevuse omandanud Alexela Oili teatel laiendas ettevõte uute aktsiate emiteerimise kaudu aktsiakapitali ligi 100 miljoni krooni võrra, 146 miljoni kroonini. Pärast aktsiakapitali laiendamist on enamusosalus jätkuvalt Alexela Oili juhtkonna kontrolli all olevate firmade käes.

Alexela Oili juhatuse esimehe Heiti Hääle sõnul on Alexela tänaseks Uno X tanklaketi nii sisuliselt kui ka juriidiliselt üle võtnud, klientidele tutvustatakse avarduvaid võimalusi uuel nädalal.

"Skinest Grupi kaasamine aitas Alexelal Uno X tanklaketi omandamise kaudu laiendada tegevust Läti ja Leedu turgudele ning kasvatada turuosa Eestis," sõnas Hääl.

Skinest Grupi omaniku Oleg Ossinovski sõnul on tal hea meel kaasa lüüa juhtiva kohaliku kütusemüüja arengus. "Skinest Grupist saab Alexela Oili aktiivne aktsionär ja me soovime kasutada Skinest Grupi kogemust ning positsioone kõigis Balti riikides Alexela tegevuse ja kliendibaasi edasisel laiendamisel. Alexela Oil ja ettevõtte juhtkond on tõestanud end väga visa võitlejana ja jätkanud trendi, kus kohalikud ettevõtjad laienevad kiiremini kui nende väliskonkurendid," vahendas Ossinovski sõnu pressiteade. Täiendavaid küsimusi esitada ei olnud võimalik, kuna Ossinovski viibis Venemaal ja tema telefon oli levist väljas.

1993. aastal asutatud Alexela Oil on Eesti kapitalil põhinev kütuste jaemüügifirma, mis omandas märtsis toimunud tehinguga kõik Eestis, Lätis ja Leedus Uno X kaubamärgi all tegutsenud Hydro Texaco tanklad.

Oleg Ossinovski omanduses olev Skinest Grupp on möödunud aastal moodustatud valdusfirma, mille tütarettevõte Skinest Projekt on üks Balti riikide juhtivaid raudteefirmasid. Ettevõte teenis auditeerimata andmetel möödunud aastal ligi 800 miljoni krooni suuruse käibe juures 100 miljonit krooni kasumit.

Ossinovki on tuntud raudteeveoettevõtja ASi Spacecom juhina. Spacecomi käive ulatus mullu 537 miljoni kroonini võrrelduna 338 miljoni krooniga 2004. aastal ehk kasvas ligikaudu 60%. Prokuratuur esitas firmale mullu sügisel süüdistuse konkurentsi kahjustamises. Süüdistuse kohaselt püüdis Spacecomi esindaja sõlmida konkurentsi kahjustavat kokkulepet Eesti Raudtee esindajatega eesmärgil teenida Spacecomile suuremat kasumit ja tõrjuda turult konkureerivaid ettevõtteid.

Spacecom kuulub Venemaa mõjukasse Severstali gruppi, lisaks on Severstaltransi Eesti tütarfirma ka transiidifirma E.O.S.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing