Väätsa Agro omanikud müüsid enamusosaluse

ÄP 22. mai 2006, 00:00

56 protsendi Väätsa Agro osakute omanikud perekond Lieberg, Tiit Tuuleveski ja Toomas Hirbaum müüsid oma osaluse osaühingule Windmühle, kirjutas laupäevane Postimees. Tehing toimus kuu alguses, hinda pooled ei avalikusta. Postimehe andmetel võis tehing küündida 100 miljoni kroonini.

Ettevõtte juht ja endine osanik Tiit Tuuleveski rääkis, et kosilasi oli mitu. Väätsa osakuid üritasid kokku osta ka investeerimispankur Joakim Helenius ning umbes neljandiku Väätsa Agro osanikud isa ja poeg Kalev ja Alo Lillepea.

"Me oma hinda hinda teame," märkis Tuuleveski. "Sümpaatseks tegi uued omanikud muu hulgas see, et tegemist on Eesti kapitaliga," rääkis ta. Lisaks lubasid uued omanikud investeerida Tuuleveski sõnul firmasse kopsaka summa raha. Esialgu jätkab ettevõtte igapäevast juhtimist praegune juhatus.

Kes uued omanikud on, Tuuleveski ütlema ei soostunud, suunates küsimuse edasi Windmühle juhile Teet Mõttele. Mõttelt, kes aastaid tagasi tegeles Hansapangas hapuks läinud laenudega, eile kommentaari saada ei õnnestunud.

Eelmisel teisipäeval toimunud üldkoosolekul valiti Väätsa Agrole uus nõukogu ja lähiajal peaks selguma ka nõukogu esimees.

Väätsa Agro eelmise aasta käive oli 74 miljonit krooni ja kasum ligi 15 miljonit krooni, põllumajandustoetusi sai ettevõte eelmisel aastal veidi üle 10 miljoni krooni.

Kuhu Väätsa Agro senised suuromanikud osakute müügiraha paigutavad, ei osanud Tiit Tuuleveski öelda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing