Film Da Vinci kood teenis avanädalavahetusega 2,8 miljardit krooni (täiend.)

22. mai 2006, 10:47

Protestid ja filmikriitika ei takistanud 'Da Vinci koodil' avanädalavahetusel 2,8 miljardit krooni teenimast, kirjutas Columbia Pictures`ile tuginev CNN.

Esimese kolme päevaga müüs Dan Browni bestselleri alusel vändatud ja reedel Eesti kinossegi jõudnud film ainuüksi Ühendriikides ja Kanadas pea miljard krooni eest. Sellega ületas ta tänavuse edukaima filmi 'Jääaeg' menu, jäädes küll suurelt alla 2002. aastal ekraanile tulnud 'Ämblikmehe' edule, kes korjas avanädalavahetusega pool miljardit krooni enam.

Wall Street Journal"i andmetel on 'Da Vinci koodist' enam teeninud ka Tähesõdade film 'Tähesõjad III: Sithi kättemaks', mis teenis esimesel nädalavahetusel 396 miljonit krooni rohkem.

Põhja-Ameerikas müüdi 'Da Vinci koodi' esilinastusel pileteid 942 miljoni krooni eest ja ülejäänud maailmas 1,8 miljardi eest.

Dan Browni bestselleriks kujunenud 'Da Vinci koodi' raamatut, mis on pälvinud nii suurt kiitust kui suurt laitust, eriti usuringkondadelt, on maailmas müüdud juba 60 miljonit eksemplari, kirjutas Wall Street Journal. Raamat on siiski rohkem kiita saanud kui film, mida kriitikud on armutult maha teinud.

'Da Vinci koodist' filmi tegemisele kulutas Columbia Pictures 1,53 miljardit krooni ja seni on seda müüdud 90 riiki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing