Börsil vaid üks tõusev aktsia

Peeter Teder 23. mai 2006, 00:00

Tallinna börsil langesid eile pea kõigi aktsiate hinnad; suurima kukkumise tegi läbi Tallinna Kaubamaja aktsia, ainus tõusja oli Starmani aktsia.

Tallinna Kaubamaja aktsia oli päeva sees üle 8 protsendi miinuses, kuid see miinus taandus lõpuks 6,4 protsendini. Väärtpaberi viimaseks hinnaks kujunes täna 297,29 krooni (19,00 eurot). Aktsia käive ulatus 950 000 kroonini. Tallinna Kaubamaja aktsia järskudele hinnaliikumistele aitab kaasa lai ostu- ja müüginoteeringu vahe. See tähendab, et umbes sama kiiresti kui aktsia langeb, võib ta ka tõusta.

Oma kõigi aegade madalaimale tasemele jõudsid ka viimaste uute börsifirmade hulka kuuluva Tallinki ja äsja börsile tulnud Eesti Ehituse aktsiad. Tallink oli päeva sees

7 protsenti miinuses, kuid börsi sulgemise ajaks kahanes langus 4,7protsendiliseks. Tallinki aktsia maksis börsi sulgemisel 64,15 krooni (4,10 eurot) ja seda osteti-müüdi 3,3 miljoni krooni eest. Aktsia oli ka kõige suurema tehingute arvuga, mis viitab väikeinvestorite müügisurvele - põgenetakse uppuvalt laevalt.

Eesti Ehituse aktsia oli eile suurima tehingute mahuga aktsia, mille käive ulatus 10,4 miljoni kroonini. Tõsi, ligikaudu

4 miljoni krooni väärtuses tehinguid sisestati börsisüsteemi enne ametliku kauplemise algust. Ilmselt oli nende tehingute puhul tegu reedel mingil põhjusel sisestamata jäänud tehingutega. Kuid ka ilma nende tehinguteta oleks Eesti Ehituse aktsia olnud enimkaubeldud aktsia. Eesti Ehituse aktsia langes päeva kokkuvõttes 3,1 protsenti ja maksis 93,10 krooni (5,95 eurot). Emissioonihinnast lahutab aktsiat 3,13 krooni (0,2 eurot).

Eesti Ehituse aktsia võttis eile suuna alla ja ilmselt näeme tänagi mõningast müügisurvet. Usun, et turgude suhtes praegu üldiselt valitsev negatiivne foon ei lähe ka Eesti Ehitusest mööda. Võib-olla, et see langus pole nii suur kui mõnel teisel aktsial, kuid müügipaanikast ei jää väärtpaber puutumata. Usun siiski, et aktsia ei vaju palju allapoole emissioonihinnast ja loodan, et see taastub paari-kolme kuuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing