Eristuda aitab tavatu lähenemine

Triin Raestik 23. mai 2006, 00:00

Valikuvõimalus erinevate analoogtoodete vahel on tänapäeval suur, seega peab iga uus toode suutma algusest peale teistest erineda.

Hill & Knowlton Eesti juhataja Daniel Vaarik ütles, et tavatu lähenemine on tänapäeva turunduse alus. "Ristturundus ehk ootamatute seoste loomine ning partnerlus esmapilgul kaugete kaubamärkide vahel on vajalik. Eriline peab olema kas sõnum, koht või esineja," lausus Vaarik.

Eristumise üheks võimaluseks on omistada teenusele või tootele sotsiaalselt olulisi väärtusi. Suhtekorraldusfirma PR Partner abil teadvustas Interflora sel aastal emadepäeva ajal lillede saatmise teenust läbi teadusliku ja rahvuskultuurilise aspekti ning pereväärtuste. Lillede saatmine kutsub saajas alati esile emotsioone ja nii-öelda käivitab mingi loo. Koos Eesti Kirjandusmuuseumiga kutsus Interflora inimesi üles saatma Kirjandusmuuseumisse "oma lugu", et väärtustada inimeste elus lilledega seotud sündmusi.

Teine võimalus meelde jääda on muuta eriliseks oma toote sisu.

Sellise lähenemise näiteks on A. Le Coq Tartu Õlletehase uue vee Aura Mineral esitlus Kaubamaja Ilumaailmas kevadel 2006. Vesi viidi toidupoest kosmeetikapoodi lihtsa sõnumiga - vesi ei ole ainult janukustutaja, vaid ka tervise- ja ilutoode.

Raamatu "Juhtimine ja suhtekorraldus" autor Aune Past kiitis Aura vee esitlust, öeldes, et A. Le Coq tegi oma kampaania seal, kus on tema tarbija: ilule ja tervisele orienteeritud (nais)inimene. "Kindlasti vajab terve ja ilus inimene vett, seega ei ole ka kampaania sõnum valele rajatud," rääkis Past.

Past ise on olnud abiks Colgate'i rahvusvahelise kampaania "Bright Smiles" Eesti ürituse korraldamisel.

Kampaania raames tõi Colgate Eestisse koolidele jagamiseks hambatervishoiu alaseid materjale. Algselt soovis tellija tavapärast üritust klassiruumis, kus papist hammaste mulaaž ja video üle antakse. "Ma ei kujuta ette ajakirjanikku, kelle jaoks see oleks uudislooks piisav, ega lugejat, kes sellist uudist ootaks," ütles Past.

Colgate'i hambatervishoiu alaste materjalide esitlus korraldati üllatuslikult hoopis Kalevi kommivabrikus. Kalevi poolt esitleti üht uut tervisetoodet, hambaarstid tutvustasid värskeid uuringutulemusi ja selgitasid, et tervislik ei pea tingimata tähendama meeldivast loobumist. Lapsed olid elevil ja õpetajad saadud materjalidega rahul. Pasti kinnitusel olid kõik soovitud meediakanalite esindajad sündmusel kohal ja kajastus oli ülimalt positiivne. Lisaboonusena nautis ka korraldusmeeskond asja tegemist ja Colgate'i jaoks tekkis hulk edaspidistestki uudistest huvitatud ajakirjanikke.

"Puupüsti rahvast täis esindussalongis korraldatud üritusele tikuvõileiva ja poolpaljaste tantsutüdrukutega lähevad veel vaid need, kes loodavad, et ehk saaks Kroonika pildile. Aga fotograafid jäävad enamasti tulemata," lausus Past.

Kuna silmajäämiseks on vaja teistest eristuda, olla oma tarbijale meeldejääv, minnakse reklaamilt aina enam üle suhtekorralduslikele kommunikatsioonivõtetele. "Kes tahab, et teda kuuldaks ja kuulataks, räägib asjast, mis huvitab ja neile, kes huvilised," andis Past nõu.

Eesti Traumatoloogide ja Ortopeedide seltsi ekspertide toel valmis A. Le Coqil mineraalidega rikastatud vesi Aura Mineral, mis on kasulik luudele ja liigestele.

Teadvustamaks vee põhilist lisaväärtust, organismi tugevdamist (ilusaks tegemist) seestpoolt, esitleti vett kampaania Ilu Aeg raames Kaubamaja Ilumaailmas selle aasta aprillis. Iga iluostuga anti kliendile kingituseks kaasa veepudel.

A. Le Coqi turundusjuht Katrin Vernik nentis, et tutvustada uudsel moel kaupu, mille igapäevast toimet arvab tarbija teadvat, on keeruline ülesanne. "Viiepäevane ühisprojekt Kaubamajaga kinnitas, et tarbija jaoks uus ja esmapilgul ootamatu pakkumine sai kiire heakskiidu," kõneles Vernik. Ka Tallinna Kaubamaja Ilumaailma juht Ave Ottesson sõnas, et Kaubamaja peab kampaaniat väga õnnestunuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing