Hea majandusseis vähendas tööpuudust 6,4 protsendini

23. mai 2006, 16:53

Tööga hõivatute arvu kiire kasvu esmaseks põhjuseks on hoogne majandustegevus, ennekõike kaubanduses, ehituses ning töötlevas tööstuses.

Samuti kasvas jätkuvalt nõudlus töötajate järele hotellides-restoranides, veonduses-laonduses ning kinnisvara-, rentimise- ja äritegevuses, teatas rahandusministeerium.

Töötajate arvu kasv kaubanduses tuleneb ennekõike jaekaubanduskettide laienemisest üle Eesti – uusi kauplusi on lisaks Tallinnale avatud ka Tartus, Jõhvis, Narvas, Pärnus ja mujal.

Ehituses on esikohal elamuehitus ning samuti infrastruktuuri ja tööstusobjektide ehitamine, mis kõik on tööjõumahukad ettevõtmised.

Töötleva tööstuse allharudest on lisanduvat tööjõudu nõudnud ennekõike ehitusmaterjalide- ning puidutööstus, samuti elektriseadmete valmistamisega tegelevad ettevõtted.

Veel on tööga hõivatute arv suurenenud tänu uute hotellide avamisele, aktiivsele laondustegevusele ning suurenenud äriteenuste nõudlusele (turvateenused, projekteerimised, notarid jt).

Piirkondade lõikes toetasid hõivatute arvu kiiret kasvu kõige enam Põhja-Eesti koos Tallinnaga, Lõuna-Eesti ning Kirde-Eesti. Põhja-Eestis kasvas töötavate inimeste hulk valdavalt mitte-eestlastest töötute arvu vähenemise arvelt.

Lõuna-Eestis kasvas tööhõive mitteaktiivsuse vähenemise arvelt – suurimat mõju avaldas heitunud inimeste tööturule suundumine.

Heitunute arv kogu Eestis vähenes koguni kaks korda. See tuleneb tööturuameti piirkondlike osakondade suurenenud koostööst kohalike omavalitsustega, kus sotsiaalosakondadesse on tööle võetud tugiisikud, kes tegelevad heitunute ja pikaajaliste töötutega.

Soodsate majandusarengute tõttu on üle Eesti olulisel määral vähenenud registreeritud töötute arv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing