Kohus alustas K-Kohukese reklaami arutelu

23. mai 2006, 17:11

Harju Maakohus hakkas arutama Idea ja Media Planning Group´i väärtegu poliitilisele välireklaamile kehtestatud piirangute rikkumise eest.

Arututlusel on politsei poolt koostatud väärteoprotokoll AS-ile Idea ja Media Planning Group Eesti OÜ-le ning nende juhtidele Mark Eiknerile ja Paavo Pettaile, teatas Harju Maakohus.

Kaitsjate Madis Pätsi ja Rein Laidi seisukoht istungil oli, et väärteomenetlus tuleb lõpetada, sest Harju Maakohus tühistas tänavu 6. märtsil AS Ideale Tarbijakaitseameti poolt samasisulise teo eest koostatud väärteootsuse ning lõpetas väärteomenetluse väärteo tunnuste puudumise tõttu.
Nimetatud õigeksmõistev kohtuotsus on jõustunud.

Advokaatide seisukoht oli, et menetlus tuleb lõpetada kõigi menetlusaluste suhtes, sest nende tegevust pole võimalik üksteisest lahus vaadelda.

Politsei kohtuvälise menetlejana nõustus kaitsjate seisukohaga AS Idea suhtes, kuid leidis, et menetlus peaks siiski jätkama kõigi ülejäänud menetlusaluste isikute, s.t. Mark Eikneri, Media Planning Group Eesti OÜ ja Paavo Pettai suhtes.

Kohus täna väärteomenetlemise lõpetamise suhtes seisukohta ei võtnud, vaid leidis, et eelnevalt tuleb üle kuulata Mark Eikner ja Paavo Pettai, keda tänasel istungil ei olnud, ning määras järgmiseks istungiajaks 6. juuni.

Politsei väärteoprotokolli kohaselt oli 4. oktoobril eelmisel aastal Estonia pst. 10 juures tänavavalgustuspostil kaks K-Kohukese välireklaami, üks neist prügikastil ja teine posti enda küljes.

Protokollis öeldi, et reklaamid on samastatavad kohalike omavalitsuste valimistel osaleva Eesti Keskerakonnaga ja esitatud aktiivse agitatsiooni ajal, mil poliitiline välireklaam oli keelatud (KOVVS §6’).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing