Kolme aastaga Eesti turvalisima infoühiskonnaga riigiks

23. mai 2006, 13:29

Sihtasutus Vaata Maailma peamised partnerid EMT, SEB Eesti Ühispank, Elion ja Hansapank toetavad algatust 'Arvutikaitse 2009' kuni 60 miljonit krooniga.

Täna allkirjastasid sihtasutuse Vaata Maailma peamised partnerid ning Eesti riigi esindajana Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Tallinnas IT Kolledžis koostööleppe 'Arvutikaitse 2009', millega võeti eesmärgiks kujundada Eestist aastaks 2009 maailma turvalisima infoühiskonnaga riik, teatas Vaata Maailma pressiteade.

Sihtasutuse Vaata Maailma e-turbe projektijuhi Mart Parve sõnul valmib algatuse esimeses faasis täpne tegevuskava püstitatud eesmärkide saavutamiseks.

'Peame tänast algatust väga oluliseks, sest turvalise interneti tagamiseks saame me kõik, ka üksikisiku tasandil, palju ära teha,' ütles ministeeriumi kantsler Marika Priske. 'ID-kaardi laialdane tutvustamine e-teenuste kasutamise kontekstis on oluline ka selleks, et kodanikel tekiks e-teenuste vastu usaldus ja nad ei pelgaks riigiga interneti vahendusel suhelda,' lisas ta.

Kantsler viitas ka vajadusele turvalise infoühiskonna loomiseks paremini ära kasutada Euroopa Liidu rahastamisvõimalusi.

'Küberkuritegevuse kandepind on kogu maailmas drastiliselt tõusnud,' kommenteeris Vaata Maailma algatust IT Kolledži õppejõud ja Eesti Informaatikanõukogu liige Linnar Viik.

'Arvutikaitse 2009' edukast läbiviimisest sõltub, kas Eesti majandusedus olulist rolli mängivad e-teenused ja IT-lahendused on turvalised ja usaldusväärsed ka kolme aasta pärast,' lisas Viik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing