Pärnu PM: Pärnu ettevõtjad rajasid biodiislitehase

23. mai 2006, 08:10

Osaühingu A O BioD osanikud Juhan Pihelbu ja Mati Einmann soetasid Austriast 20 miljonit krooni maksva seadme, millega toodetakse biodiislit.

Seni rohkem ASi Pärnu Laevatehas aktsionäridena tuntud mehed rääkisid eile, kui nad otsustasid tutvustada ajakirjandusele seadet, millega on 50 000 liitrit biodiislit juba toodetud, et protsess on väga lihtne: toiduõli ühest otsast sisse ja biodiisel teisest otsast välja, kirjutab Pärnu Postimees.

Investeeringu tasuvuseks prognoosivad Einmann ja Pihelbu viit aastat. Einmann ütles, et müük pole kahtlemata lihtne, sest kütuseturul müüakse usaldust, nemad aga pole kunagi varem sellel turul tegutsenud. 'Igal juhul katsetame ja meil on sellesse usku,' sõnas Einmann.

Mis hinnaga biodiislit müüakse, ei oska Einmann täpselt öelda. Selge on see, et kallim kui tavaline diislikütus, mis praegu maksab tanklates kolmteist ja pool krooni, see olla ei saa.

Praegu on firma kõik oma mahutid täis tootnud ja ootab, kui maksu- ja tolliametist aktsiisilao dokumendid kätte saab. Siis võib müüki proovida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing