Rahapõletajast internetitelefoniteenuse pakkuja tuleb börsile

23. mai 2006, 12:02

Kõrgete kulude ja konkurentsiga silmitsi seisev ja järjepidevalt kahjumit teeniv internetitelefoniteenuse (VoIP) pakkuja Vonage Holdings Corp pürgib börsile.

Ettevõte on alates loomishetkest 2001. aastal näidanud järjekindlat kahjumit ja ei näita märke kasumisse jõudmisest, kuna kulutab tugevalt raha VoIP-teenuse reklaamidele, püüdes sellega meelitada tavatelefoniteenust kasutavaid kliente, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Vonage ei konkureeri vaid samasugust teenust pakkuvate eBay, Skype`i ja Google`ga vaid samuti ka telefoni- ja kaabeltelevisoonigigantidega, millel on internetitelefoniteenus lisateenusena.

„Hetkel on ta püsiv raha kaotaja. Ja kasvav konkurents teeb Vonage elu veel raskemaks,” ütles VoIP konsultant Jon Arnold.

Analüütikute arvates võib Vonage lähiaastatel interneti püsiühenduse leviku tõttu küll oma kasutajate arvu tõsta, kuid kaabel- ja telekomikompaniide tulek antud turule muudab firma elu raskeks.

Skeptikute sõnul tuleb Vonage börsile ainult seetõttu, et on rahanäljas ja keegi pole talle adekvaatset ülevõtmispakkumist teinud.

Aktsiate hinnavahemikuks on emissioonis määratud 16-18 dollarit ning emissioonimahuks kuni 493 miljonit dollarit (6,0 miljardit krooni) ning ettevõtte turuväärtus ulatub hinnavahemiku keskmise hinna põhjal 2,6 miljardi dollarini.

Kuna aprilli seisuga oli Vonage`l kliente 1,6 miljonit, tuleks iga kliendi eest maksta 1600 dollarit.
Arvestades, et keskmiselt kogub Vonage iga kliendi kohta kuus 25 dollarit on tegemist kõrge hinnaga, arutleb uudisteagentuur USA Today.

„IPO õnnestumine on ettevõtte jaoks määrava tähtsuga, kuna ilma selleta poleks tal ligipääsu kapitalile,” ütles American Technology Research analüütik Albert Lin.
Lin näeb, et firma võib olla mõne suure firma ülevõtmisobjekt.

Turuanalüütikud arvavad, et järgmise aasta lõpuks on Põhja-Ameerikas hinnanguliselt 15 miljonit internetitelefoniteenust kasutavat inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing