Kaamera valik sõltub pildistamisobjektidest

Enn Heinsoo 24. mai 2006, 00:00

Kaamera soetamise juures on palju näitajaid, mida silmas pidada ning kindlasti võib lähtuda ka rusikareeglist, et mida kallim, seda parem.

Üldjuhul see põhimõte kehtib ka fotoaparaadi ostmisel, ent kui tahta võimalikult head toodet parima raha eest saada, siis tuleb olla teadlik ka erinevate veidrate terminite tähendustest.

"Üks asi, mida kaamera ostjale kindlasti soovitan - loe manuaal läbi ja õpi kõiki võimalusi tundma," soovitas ASi Fotoluks tegevjuht Assar Jõepera. "Paljud hindavad ka kaamera kompaktsust, mis muidugi toob ka kõrgema hinna, kuid kindlasti on tülikas suurt kolakat kusagil reisides või üritusel, kus ka ise osaled, kaasas tassida," rääkis Jõepera ostjate suuruse eelistusest. "On ka kallimad kompaktkaamerad, mis on funktsionaalsemad ja kiiremad ning väiksemad, kuid kui kompaktsus ei ole oluline, maksab mõelda juba odavama profikaamera peale."

Tema sõnul on profikaamera peamiseks eeliseks viivituste puudumine, nii pildistamisel kui ka aparaadi käivitumisel, ning ka optika on korralik, mis tähendab, et suur täppide arv pildisensoril õigustab ennast. "Väikese läätsega kompaktkaamera puhul on suhteliselt tulutu teha kaheksa või enama miljoni täpiga pilte, kuna nii pisikese optika omadused lihtsalt ei võimalda piisavalt head kvaliteeti," lisas ta.

Alternatiivina võib mõelda ka niinimetatud poolprofi aparaadi peale, mis on pisem täisprofi fotoaparaadist, ent samas funktsionaalsem kompaktkaamerast.

Vahepealseid variante on palju ja korralikult läbi mõeldes, mida tahetakse, ning poes nõu pidades saab kindlasti õige klass leitud.

Igal juhul on kasutajal oluline kaamera võimalused selgeks teha. "Tavakasutaja vajutab põhiliselt on/off-nuppu ja teeb automaatseadega pildi ära, kuid tegelikult on kaamerat rohkem makstud raha eest. Ka korraliku kompaktkaameraga saab teha seadeid kruttides pildi, mis on mitmest vaatenurgast võrdväärne odavat klassi profikaameraga," rääkis Jõepera. Seadetest olulisemad ISO-väärtus ja värvustemperatuur.

Fotopoodide keti Photopoint müügijuhi Lenno Grünbergi sõnul tuntakse kaamerat ostma minnes huvi just põhiliselt megapikslite arvu, objektiivi optilise suurenduse ja LCD-ekraani suuruse vastu kaunis võrdselt.

"Kindlasti tuleb kaamerat enne ostu kaupluses oma käega proovida. Aparaat peab olema mugav ja kergesti käsitsetav ning menüüde süsteem arusaadav ja veel võiks jälgida, et sisselülitamisest esimese võtteni kuluv aeg ning päästikuviivitus ei oleks liiga pikad," lisas Grünberg soovitusi jagades.

Olulisemad näitajad kaamerat valides

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing