13% Normast vahetas omanikku

Peeter Teder 25. mai 2006, 00:00

Kauplemisele Tallinna börsil vajutasid eile pitseri viis suurtehingut Norma aktsiaga, milles vahetas omanikku kokku ligikaudu 13 protsenti firma aktsiatest.

Müüjatest võis aktsiaraamatu järgi tuvastada kolm fondihaldusfirma Firebirdi fondi, ING Luxembourgi ning OKOBanki kliendid. Norma aktsia hind langes 0,2 protsendi võrra ning väärtpaber maksis börsi sulgemisel 86,06 krooni (5,50 eurot). Samalt hinnatasemelt tehti ka suurtehingud. Suurtehingud viisid Norma aktsia käibe 150 miljoni kroonini.

Norma aktsiat müüvad välismaised institutsionaalsed investorid, kes ilmselt teevad tehinguid seoses dividendimaksetega ja püüavad makse optimeerida.

Ilma dividendimakseta oleks mina arvanud, et tegemist on uppuvalt laevalt lahkumisega, kus suurinvestorid on leidnud vastaspoole, kes näeb aktsial ka tõusuruumi. Oleksin isegi oletanud, et tegemist võib olla Autoliviga. Samas näitas aga dividendimakse, et sellega tegu pole.

Suurim kukkuja oli börsil Baltika aktsia, mis kaotas oma väärtusest 5,4 protsenti. Väärtpaber maksis 207,32 krooni (13,25 eurot) ja sellega sooritatud tehingute maht ulatus 1,8 miljoni kroonini.

Baltika aktsiast on ennegi üritatud õhku välja lasta - viimati toimus see märtsis. Seekordne katse peaks aga olema tõsisem. Samas pole aktsia sugugi kõige kallimalt hinnatud väärtpaber Tallinna börsil.

Allapoole 60 krooni taset vajus Tallinki aktsia. Aktsia langes 2,3 protsenti, makstes 58,83 krooni (3,76 eurot); aktsia käive oli 8,2 miljonit krooni.

Tallinki aktsia on nüüd taas allpool ühest psühholoogiliselt olulisest tasemest. Emissioonist aktsiaid ostnud investorid kiristavad kindlasti hambaid.

Väheste tõusjate hulgas oli olulisim Eesti Ehituse aktsia, mis kallines 0,5 protsenti ning maksis 93,10 krooni (5,95 eurot). Eesti Ehituse aktsia käive ulatus 6,5 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing