EPL: Kaitseta töömehed satuvad teravama kontrolli alla

24. mai 2006, 07:14

Sotsiaalministeerium koos tööinspektsiooniga tahab haarata järelevalve alla tuhanded FIEd, kelle jaoks ei kehti täna sisuliselt mingid tööohutuse reeglid.

Plaanitavate töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatuste järgi saavad tööinspektorid õiguse kontrollida FIEsid, kes “eeldatavalt peavad tegema senisest rohkem kulutusi oma turvalisuse tagamiseks”, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sotsiaalministeeriumi töökeskkonna spetsialisti Ivar Raigi sõnul hakatakse jälgima eeskätt ehitusplatse, kus FIEd kujutavad endast sageli ohtu teistele töötajatele, kellega nad kõrvuti töötavad.

'FIEd ei ole üldjuhul saanud töötervishoiu- ja ohutusalast juhendamist ega väljaõpet,' rääkis Raik. 'Neil tuleb muretseda ka isikukaitsevahendid – kiivrid, kindad, ohutusrihmad, jalanõud. Enamasti see ongi nii, kuid nüüd jõuab asi seadusesse.'

Eelnõu kohustab FIEt tagama igas tööolukorras talle kuuluvate töö- ja kaitsevahendite ning muude seadmete korrasoleku ja nõuetekohase kasutamise.

FIEde hulk tööturul on aasta-aastalt suurenenud, olles eri andmetel praeguseks 20 000–30 000 ringis. Eelnõu autorid peavad ohu märgiks, et üha enam tegelevad FIEd ehituse, puidutöötlemise, metsa ülestöötamise ja transpordiga, kus risk tervisele on kõige suurem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing