EPL: Reisifirmad tõstavad puhkusepaketi hinda 400 krooni võrra

24. mai 2006, 07:28

Kes kavandab praegu puhkusereisi soojale maale, peab arvestama, et päris mitmesse sihtkohta maksab reis peagi 400 krooni rohkem.

Hinnatõus puudutab ka lastepakette (2.–17. eluaastani), mille maksumus kerkib samuti sama summa võrra, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mitmed firmad nagu Marhaba Tours, Top Tours ja Horizon Travel muudavad hindu 1. juunist, Novatoursi kõigi reisipakettide (Türgi, Kreeka, Kreeta ja Tuneesia) hind kallines 400 krooni 15. maist. Oma sihtkohtadesse sõiduks kasutab Novatours nii Estonian Airi kui ka Kartago Airlinesi, kes mõlemad on kütuse kallinemise tõttu tõstnud ka lennu hinda reisifirmale.

Top Tours kergitab hindu mõlemal oma reisisuunal: Sitsiiliasse ja Kreetale. 'Siis, kui lennukompanii tõstab hinda, peame ka meie tõstma,' selgitab Top Toursi müügijuht Riina Leevald. 'Meie jaoks tõstab hindu Estonian Air.'

Marhaba Tours on esialgu sunnitud küsima rohkem raha reiside eest Portugali, kuhu lendamiseks on neil sõlmitud leping Estonian Airiga.

Juunis pääseb 400kroonisest lisatasust aga see, kes broneerib endale reisi maikuu jooksul. 'Et neile, kes praegu reisi planeerivad, suurt hinnavahet ei tuleks,' põhjendab Marhaba Toursi turundusjuht Merit Arva.

Estonian Airi turundus- ja avalikkussuhete direktori Maris Kivi sõnul ei ole Estonian Airi liinilendudel hinnatõusu praegu ette näha. 'Võtame viimase piirini riski enda kanda,' põhjendas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing