PM: Alexela kaubamärk võib kaduda

24. mai 2006, 07:58

Et sinise kolmnurgaga Alexela logo ei tunne Eestist kaugemal keegi, kavatseb firma võtta kasutusele mõne Euroopas tuntud kütusemüüja kaubamärgi.

Äsja Hydro Texaco Uno X tanklad Balti riikides alla neelanud Alexela Oil plaanib lähiajal valida tulevase kaubamärgi, kirjutab Postimees.

Alexela Oili juht ja suuromanik Heiti Hääl märkis, et veel kaks aastat kasutavad nad tasuta Uno X kaubamärki. Kui Eestis oli Alexelal varem tanklakett olemas, siis Lätis ja Leedus neid ei tuntud ning firma laienemisplaanid neis riikides baseeruvad Uno X tanklatel.

'Et laskmata karu nahka ei ole kombeks jagada, siis me ei ole kaubamärgi strateegia peale sügavalt mõelnud,' kommenteeris Hääl.

Alexela Oili juhatuse liige Ain Kuusik lausus, et ülevõetud Uno X tanklaid tunnevad leedukad ja lätlased kui odavamat välismaist tanklaketti. Alexelast pole aga lõunanaabrid kuulnudki, nagu ilmselt ka mitte eestlased mõnest sealsest kohalikust kütusefirmast.

Kuusik lausus, et pole välistatud hoopis mõne Euroopas tuntud kaubamärgi kasutuselevõtt frantsiisilepinguga.

Bensiinihinna langust ühendkett Eestis kaasa ei too. Kuigi tõhus soodushinnakampaania võiks uue kütuseketi hõlpsasti tarbijate teadvusse tuua, märkis Kuusik, et midagi sellist neil kavas ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing