PM: Omavalitsused koonerdavad õpetajate palkade arvel

24. mai 2006, 08:08

Eestis on hulk valdasid, kes vilistavad mullu TALO ja valitsuse sõlmitud palgakokkuleppele ning maksavad õpetajatele vähem, kui lepe ette näeb.

Üheksas Eesti omavalitsuses vaadatakse palgakokkuleppest mööda ja makstakse õpetajatele vähem palka, selgus Eesti Haridustöötajate Liidu aprillis korraldatud küsitlusest, kirjutab Postimees.

Kokkuleppe, mille järgi tohib maksta noorempedagoogile kõige vähem 6600, pedagoogile 7000, vanempedagoogile 8000 ja pedagoog-metoodikule 9700 krooni, kirjutasid TALO ja valitsus alla mullu 20. detsembril.

Eesti Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Sven Rondik märkis, et mõnes vallas on palgamäära kehtestamisel laskutud naeruväärsusteni. Tartumaal Rõngu vallas on vanempedagoogi palk alammäärast viis krooni madalam.

Enamik vähemmaksjaid hoiab aga kokku mitusada krooni õpetaja kohta kuus. Rondiku sõnul on liidu maakonnaorganisatsioonidele antud ülesanne asja selgitada.

'Kui viga ei parandata, siis tuleb tööinspektsiooni pöörduda,' lisas ta. 'Palga alammäärad on kehtestatud valitsuse määrusega. Rohkem võib alati maksta, aga väiksemana ei saa alammäära kehtestada.'

Mõned omavalitsuste volikogud on madalamad määrad kehtestanud, põhjendades seda asjaoluga, et vallas pole palgal ühtki noorempedagoogi. Seda teed on läinud Muhu ja Põltsamaa vald.

Võrumaa Sõmerpalu vallavanem Lenhard Ermel tõi põhjenduseks, miks vald vanemõpetaja ja pedagoog-metoodiku palkade arvel kokku hoiab, et igal aastal on õpetajad vallas saanud nn 13. palka ja jõulutoetust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing