Töötajate puudus on Saaremaal tänavu muutunud krooniliseks

24. mai 2006, 12:56

Saare maakonna tööandjate hinnangul on töökäte puudus sel kevadel on iseäranis teravaks muutunud, kirjutas Meie Maa.

“Asi on naljast kaugel, eriti kui hulk tööpakkumisi ahvatleb inimesi ka piiri taha,” rääkis Saaremaa ettevõtluskeskuse juhataja Marek Lepamets. Ta nentis, et kevadsuvise kitsikuse üheks põhjuseks on kindlasti osa meie majanduse sesoonsus, mis just suve hakul vajab töökäsi baaridesse, kohvikutesse, teenindusasutustesse, kaubandusse. Kuid ettevõtluskeskuse kaudu otsitakse ka oskustöölisi, isegi juhtivtöötajaid.

Kuressaares juhtmesüsteeme koostava Volex Estonia OÜ juhatuse liige Margus Tang tõdes, et pidevale kuulutamisele vaatamata ei ole rahvast tööle tulemas.

“Kas mõjub siin suvine aeg, aga mingi ootusärevus on inimestes sees. Meil on mahud taga ja eks me natuke jännis oleme. Püüame selle, kui meil tööjõudu ei jätku, oma kontserni siseselt ära lahendada. Ettevõttel on tehaseid mitmel pool,” rääkis Tang.

Volex pakub juhtmeköidiste koostajale praegu brutotöötasuks 28 krooni tunnist.

Kuu aja pärast Kuressaares uutesse tootmisruumidesse koliva Incap Electronics Estonia juht Allan Lipu võttis olukorda tööjõuturul rahulikult. “Järjekorda ukse taga küll ei ole, aga siin on mõju ka turismisuve algamisel ja hooajatööde suurenenud pakkumisel. Kui see mööda hakkab saama, siis huvi kindlasti suureneb,” arvas ta.

Ka Incap on erinevate kuulutuste kaudu tööjõudu otsinud juba kuude kaupa. “Elame näeme, siiamaani me väga ei nurise,” märkis Allan Lipu, kelle sõnul üritab firma kõigepealt täita puhkusele minejate kohad, lisaks on tehasel ruumi ka õhtuses vahetuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing