Pro Kapital investeerib Leetu pool miljardit

Ralf-Martin Soe 25. mai 2006, 00:00

See on esimene Pro Kapitali suuremahuline investeering Leetu. Varem on firma arendanud seal Domina Plaza nime all luksuskortereid, siis oli investeeringu suurus 58,3 miljonit krooni.

"Arendatav ala on üks suuremaid elamuehitusprojekte Vilniuse kesklinnas," ütles Pro Kapital Grupi juhatuse liige Andrus Laurits. Tema sõnul on detailplaneering kooskõlastatud ja ehitustöödega juba algust tehtud.

Elamukvartali peaarhitekt Rimvydas Mickevicius ütles, et uus elamurajoon tuleb mahajäetud vabriku asemele. Tema sõnul avaneb rajoonist hea vaade Vilniuse vanalinnale.

Maa-ala, mida Pro Kapital Vilniuses arendab, on 22 400ruutmeetrine. Esimese etapi ehitusmaht on 28 300 ruutmeetrit, millest elamuehitus võtab enda alla 23 700 ja äripinnad 4600 ruutmeetrit.

Ala arendatakse etappide kaupa, esimene osa piirkonnast valmib 2008. aasta novembriks ning lõplik valmimisaeg on 2009. aasta lõpp.

"Pro Kapitali investeering polegi nii suur, kui arvestada, et Leedu on Eestist kolm korda suurem," kommenteeris kinnisvarabüroo Uus Maa tegevdirektor Jaanus Laugus. Tema sõnul on huvi Läti ja Leedu turgude vastu suurenenud. Laugus sõnas, et Leedu kinnisvaraturg on Läti omast korrastatum, emotsioone on seal vähem ning menetlused selgemad. Eestlased tunnevad end Leedu ja Läti kinnisvara turul üha kindlamalt, lisas Laugus.

"Kindlasti targalt tehtud otsus," ütles Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektor Tõnis Rüütel. Tema sõnul vaatavad paljud firmad Leedu turule ning tema sinna investeerimisel erilisi riske ei näe.

Rüütel lisas, et praegu võetakse ette ka veelgi atraktiivsemaid turge, nagu Bulgaaria (Koger ja Partnerid) ja Rumeenia (Peep Aaviksoo). Leedu turu on julgelt ette võtnud Ober-Haus ja Arco Vara, ütles Rüütel.

Novembrikuus teatas Läti ajaleht Biznes & Baltija, et Ernesto Preatoni firma Pro Kapital Latvija hakkab Riia kesklinnas Kliversala rajoonis arendama suurt kinnisvaraprojekti ja esialgsete plaanide järgi investeerib Pro Kapital Latvija projekti vähemalt 180 miljonit eurot ehk 2,8 miljardit krooni.

Eestis on praegune suurim töösolev Pro Kapitali projekt Tondi kasarmud. Kinnitatud detailplaneeringu kohaselt on Pro Kapitalile kuuluva Tondi elamu- ja äripiirkonna kinnistu 130 000 ruutmeetri suurune. Pro Kapitali kodulehe andmetel on investeeringute maht 1,25 miljardit krooni.

Pro Kapitalile kuulub ka Kristiine kaubanduskeskus, millesse investeeritud 500 miljonit krooni toob Pro Kapitali kodulehe andmetel iga aasta kasumit 89,4 miljonit krooni.

Pro Kapital on Lätis arendanud ka kaubanduskeskust World Trade Center Riga, millesse investeeriti 1,34 miljardit krooni.

Praegu on firma kodulehel müügis korterid Tallinnas Ilmarise elurajoonis, kuhu on investeeritud 266,3 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing