Alexela alustas tegevust Lätis ja Leedus

Liis Kängsepp 25. mai 2006, 12:25

Hiljuti Hydro Texaco käest kõik Balti riikides asuvad Uno X tanklad ostnud Alexela Oil käivitas Lätis ja Leedus tegevuse arendamiseks tütarfirmad.

AS Alexela Oil juhatuse liikme Ain Kuusiku sõnul soovib ettevõtte tegevust laiendada kõigis kolmes riigis. „Lätis ja Leedus on potentsiaal selgelt kõige suurem, sest seal on meie turuosa väiksem kui Eestis. Alexela tütarfirmad töötavad välja igale turule sobiva strateegia,” ütles Kuusik.

SIA Alexela Oil Latvija aktsiakapital on 6,8 miljonit latti ja UAB Alexela Oil aktsiakapital 4,3 miljonit litti.

Alexela Oilile kuulub peale Hydro Texaco äritegevuse omandamist Lätis 5 Uno X kaubamärki kandvata tanklat ja Leedus 21 Uno X kaubamärki kandvat tanklat. Alexelal on õigus jätkata Uno X kaubamärgi kasutamist tasuta kaks aastat, seejärel võib kasutusõigust tasu eest pikendada. Ettevõtte ei ole veel otsustanud kaubamärgistrateegiat pikas perspektiivis, millest sõltub eelkõige ettevõtte tegevus Lätis ja Leedus.

„Alexela on Eestis tuntud ja tugev kaubamärk, Uno X tanklatel on samuti välja kujunenud lojaalne ja kasvav klientuur. Alexela Oil ei pea siin väga kiireid otsuseid tegema,” ütles Kuusik. Tema sõnul on eelkõige oluline, et tekiks kahe seni konkureerinud tanklaketi näol sünergia ja kliendid tajuksid avarduvaid võimalusi.

Alexela Oil juhtkond teatas sel nädalal, et nende eesmärgiks on suurendada Lätis turuosa tänaselt vähem kui protsendilt 5%-ni ja tihendada tanklate võrgustikku Leedu suuremates linnades, samuti Via Baltica trassil Leedu-Poola piiriületuse juures.

Chevron Inc.-ile ja Norsk Hydro AS-ile kuuluvalt Hydro Texacolt 58 Uno X kaubamärki kandva tankla omandamise järel on Alexela ühendatud kett üks neljast kõigis kolmes Balti riigis tegutsevast kütuseettevõttest ja suurima võrguga kett Eestis. Ühendatud kett on suurim eesti kapitalil põhinev kütuse jaemüügifirma. Kõigis Eesti, Läti ja Leedu Alexela ja Uno X tanklates kasutusel ühtne kliendikaart. Ühtlasi on nüüdsest ka Alexela keti tanklates saadaval kvaliteetse Clean System3 kütuselisandiga bensiin ja diislikütus.

Alexela Oil sõlmis Hydro Texacoga lepingu kolme Balti riigis tegutseva tütarfirma täisosaluse ostmiseks märtsi keskel. 20. aprillil 2006 kiitis koondumise heaks Eesti Konkurentsiamet. Tehingut finantseeris Hansapank.

Alexela Oil asutati 1993 aastal ja on enamusosaluses ettevõtte juhtkonnale kuuluv kütuse jaemüügiettevõte, mis annab tööd 150-le inimesele. Alexela Oil-i 2005 aasta auditeerimata käive oli 445 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing