MasterCardi aktsiate pakkumishind jäi veidi alla ettevõtte enda ootustele

Annika Matson 25. mai 2006, 11:45

MasterCardi aktsia emissioonihinnaks kujunes 39 dollarit, mis oli veidi madalam ettevõtte enda oodatud pakkumisvahemikust 40-43 dollarit, vahendas Bloomberg.

Maailma suuruselt teine krediitkaartide firma MasterCard sai aktsiate börsile viimisest 2,39 miljardit dollarit.

Oodatust madalama aktsia hinna üheks põhjuseks loetakse hetkelist langust maailma börsidel.

MasterCardi aktsiate esmane avalik emissioon (IPO) oli sel aastal USAs suuruselt teine. Firma müüs 46 protsenti aktsiatest, millest loodeti saada kuni 2,6 miljardit dollarit.

MasterCard on maailmas suuruselt teine maksekaardi kaubamärk Visa Internationali järel. MasterCard teenib oma tulu krediit- ja deebetkaartidega tehtud maksete pealt, mida peavad tasuma müügikohad.

Ettevõte on eksisteerinud nelikümmend aastat, kuid täna hakatakse aktsia kauplema New Yorgi börsil tähise all MA. Seni kuulus MasterCard 1400-le pangale, mis pakuvad MasterCardi kaarte.

MasterCardi tegevjuht Robert Selander on teatanud, et aktsiate müügist saadud rahaga on plaanis välja osta need 1400 panka. 'Aktsiate noteerimise New Yorgi börsil on MasterCardi ajaloos tähtis verstapost,' ütles Selander teates.

'Olen üllatunud, et hind tuli allapoole oodatud pakkumisvahemikust,' ütles Bloombergile IPOdesktop.com president Francis Gaskins.

Oodatust madalama aktsia hinna põhjuseks loetakse ka käimasolevaid kohtuvaidlusi MasterCardi vastu. Kohtuvaidlused on seotud osalt kaubandusfirmadega, nemad süüdistavad MasterCardi liiga kõrge teenustasu võtmises. Teisalt pannakse MasterCardile süüks turgu valitseva positsiooni ära kasutamist.

Kaubandusfirmad on esitanud ühishagi Visa ja MasterCardi vastu süüdistades neid hinnakokkulepetes. MasterCardi ja Visa vastu on konkurentsi piiravate meetmete kasutamise süüdistuse esitanud ka American Express ja Morgan Stanley krediitkaardiüksus Discovery.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing