Töörahu GoBusis katkenud

Liis Kängsepp 25. mai 2006, 11:13

Töörahu bussiettevõttes GoBus on katkenud, kuna firma pole viie kuu jooksul suutnud sõlmida uut kollektiivlepingut.

Kuna ettevõte GoBus ei täida kehtivat kollektiivlepingut ja pole viie kuu jooksul suutnud sõlmida ametiühinguga ka uut jõukohasemat lepet, otsustas Transpordi Ametiühing täna, et loeb töörahu ettevõttes katkenuks. Muutmata lepingu alusel võiksid töötajate võlanõuded Eesti suurima bussiettevõtte vastu ulatuda mitme miljoni kroonini.

Kuigi Transpordi Ametiühing on üritanud sõlmida ettevõttes uut kollektiivlepingut juba möödunud aasta algusest, pole see tänaseni õnnestunud.

Nii kehtib ettevõttes tänaseni GoBusi eellase Tartu bussifirma AS Tarbus kollektiivleping. Alates 1. jaanuarist laienes lepingu kehtivus automaatselt ka kõigile GoBus regioonidele Rakveres, Pärnus, Saaremaal, Hiiumaal, Läänemaal, Põlvas ja Valgas. Ometi jäid nende allüksuste palgasüsteemid muutmata põhjendusega, et ettevõttel ei jätkus samade tingimuste laiendamiseks piisavalt raha.

Transpordi Ametiühingu esimehe Peep Petersoni sõnul teeb ametiühing veel viimaseid katseid uus kollektiivleping rahumeelselt sõlmida, kuid hoiatab, et töörahu hoidmise kohustust tal enam pole. Samuti on ametiühing alustanud dokumentatsiooni kogumist, et selgitada välja töötajate täpne võlanõue. Kas ja millal hagi kohtusse antakse, ametiühing ei täpsusta.

AS GoBus on ligi 1100 töötajaga Eesti suurim bussiettevõte, mis tegutseb kokku kaheksas maakonnas. Pooled ettevõtte töötajatest on Transpordi Ametiühingu liikmed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing