Enroni tippjuhid mõisteti eile süüdi

Tõnis Oja 26. mai 2006, 00:00

Pankrotistunud energeetikakompanii Enron juhatuse esimees ning asutaja Kenneth Lay mõisteti eile Houstonis süüdi kõigis kuues punktis, mis põhjustasid kunagise energeetikahiiu pankrotistumise.

Enroni president Jeffrey Skilling mõisteti süüdi kõikides punktides, välja arvatud need, mis puudutasid siseinfo kasutamist, teatas The Wall Street Journal Online.

2001. aastal kõigi aegade suurima pankroti põhjustanud ettevõtte juhte süüdistati pangapettustes, valeandmete esitamises ning siseinfo kasutamises.

Kauaoodatud kohtuistungil, mis algas 31. jaanuaril, kuulati üle 50 tunnistajat. Kokku on Enroni pankroti asjaolude uurimisega kriminaalsüüdistuse saanud 30 inimest, üle kümne neist on mõistetud süüdi. Viimaste hulgas oli kompanii endine finantsjuht Andrew Fastow, kellele mõisteti 10 aastat vanglakaristust ning kellest sai kohtuprotsessi kõige olulisem tunnistaja.

Enroni pankrot, mis oli suurim USA ajaloos, vallandas suurpankrottide laine. Pankrotistusid telekommunikatsioonigigandid WorldCom ja Global Crossing ning tööstuskonglomeraat Tyco. kõik see andis USA ettevõtluskliima mainele tugeva tagasilöögi. Pankroti tulemusena kaotas töö üle 4000 töötaja, investorid, nende hulgas pensionifondid, jäi ilma miljarditest dollaritest.

Asjatundjate sõnul ootab mõlemat meest 20-30aastane vanglakaristus, karistuse määr teatatakse septembri keskel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing