MasterCardi aktsia alustas esimest börsipäeva plussis

Annika Matson 26. mai 2006, 00:00

MasterCardi aktsia esmaemissioonihinnaks kujunes 39 dollarit, mis oli veidi madalam ettevõtte enda oodatud pakkumisvahemikust 40-43 dollarit, vahendas Bloomberg. Eile hakati MasterCardi aktsiaga kauplema New Yorgi börsil tähise MA all. Kella 17.15ks oli aktsia 7 protsenti plussis ja maksis 41,75 dollarit.

MasterCard sai aktsiate börsile viimisest 2,39 miljardit dollarit. Firma müüs 46 protsenti aktsiatest, millest loodeti saada kuni 2,6 miljardit dollarit.

Oodatust madalama aktsia hinna üheks põhjuseks peetakse hetkelist langust maailma börsidel.

MasterCardi aktsiate esmane avalik emissioon (IPO) oli sellel aastal USAs suuruselt teine.

MasterCard on maailmas suuruselt teine maksekaardi kaubamärk Visa Internationali järel.

MasterCard kuulus seni 1400 pangale, mis pakuvad MasterCardi kaarte. MasterCardi tegevjuht Robert Selander on teatanud, et aktsiate müügist saadud rahaga on plaanis pangad välja osta. "Aktsiate noteerimine New Yorgi börsil on MasterCardi ajaloos tähtis verstapost," ütles Selander teates. "Olen üllatunud, et hind tuli oodatud pakkumisvahemikust allapoole," ütles Bloombergile IPOdesktop.com president Francis Gaskins.

Oodatust madalama aktsia hinna põhjuseks peeti ka kohtuvaidlusi MasterCardi vastu. Süüks pannakse liiga kõrgeid tasusid ja hinnakokkuleppeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing