Suvised moetuuled

Kristina Herodes 26. mai 2006, 00:00

Valisime välja neli värskemat suvekomplekti - las nad tuhisevad otseteed riidekappi ja toovad sinna kõige ehedama ja rõõmsama suve!

Linasest kangast sai juba mitu suve tagasi moemaailma lemmik. Huvitaval kombel on see kraam seda kallim ja armastatum, mida suurem ja modernsem on linn. Tegu on iseloomuga moeasjaga, mis annab kohe kandjale oma vabaduse ja loomingulisuse. Lisaks räägib ta oskusest mugavusest lugu pidada ja keskkonnasõbralikkusest - samuti väärt jooned. Kanga ainsaks veaks peeti hulk aega kanget himu kortsu minna, aga nüüd on seegi talle andeks antud. Kerge korts on osa linase materjali isikupärast ja mitte keegi ei saa seda enam pahaks panna.

Maailmamoest on suured linasesõbrad Giorgio Armani, Calvin Klein, French Connection, Marni ja paljud teisedki. Linast kangast kasutatakse kõige erinevamate toodete disainimiseks, õhkkergest särgist seikluslike püksteni, mis saavad metsas sama hästi hakkama kui paar kõige tugevamaid teksaseid.

Kui klassikaliselt kujutame linaseid rõivaid ette loodusvalge või kotiriide värvi pruunina, siis praegune valik on märksa avaram. Väga kaunis on just värviline linane, näiteks tasub proovida rohelisi, oranžikaid ja indigokarva varjundeid. Kui ka mood sellele geniaalsele kangale kunagi selja keerama peaks (mis ei ole küll eriti tõenäoline), kantaks seda lihtsalt iseenda heaolu huvides ikkagi edasi.

Suvi armastab lihtsust ja värve, lemmiktoonide esireas on üdini positiivne sinine. Armastatuimad on just suvele iseloomulikud helged varjundid - pilvitu taevas, paradiisisaare vesi, meelespealill ja türkiis. Arvatakse, et see teraapiline toon avab kandja meeled ja loovuse, maandab pingeid ja muudab mõtted otsekohe helgemaks. Lisaks on türkiis pea ainus külm toon, mis nii külmi kui ka sooje toone eelistavate rõivakandjate seljas kaunis välja näeb, kuna sobib ise ideaalselt nii külmade värvide valge ja fuksia kui ka soojade toonide oranži ja pruuniga.

Sinisest vaimustujate hulgast tasub ideid otsida Christian Lacroix', Valentino, Emilio Pucci kollektsioonidest, aga samuti reisilt mis tahes unenäosiniste laguunidega õnnistatud eksootilisse riiki. Ka meie oma kohalik taevas on heaks stiiligiidiks.

Millise värvi kasuks otsustada, sõltub muidugi igaühe karakterist, maitsest ja miljonist muust väikesest isikupärasest detailist. Superpositiivne veesinine on ometi üks igavene hea toon, mille abil saab tööpinged hetkega maha võtta ja suvele täispöörded sisse lükata.

Triibu võiks vabalt kuulutada kõigi aegade armastatuimaks mustriks eurooplaste garderoobis. Ja nagu sellest veel vähe oleks, toetab teda pea igal hooajal ka mood. Kõrgmoes mängivad põnevaid triibumänge näiteks Jean-Paul Gaultier, Alexander McQueen, Veronique Branquinho, Balenciaga ja Emporio Armani.

Triip võib olla nii šikk kui ka sportlik, meie valisime ühe värske viisi seda vana tuttavat kanda - lihtne, peen graafika koos kraadikese huligaansusega. Natuke kulumist, ebaühtlust, õmblusi või harutamist lõhub joonte korrapärase rütmi. Triip on mõnes mõttes nagu teksa - vana tuttav, aga alati õnnestub temaga midagi uut ja huvitavat ette võtta. Boonuseks on omamoodi ajatus, keegi ei keela oma vöödilist suvevammust selga tõmbamast ka järgmisel suvel. Ja kes teab - võib-olla ülejärgmiselgi.

Omamoodi kevade ja suve sümbol lilleline on täieõiguslikuna kohal selles vast alanud minimalismihõngulises suves. Olgugi mustreid tervikuna mullusest vähem - tähtsaimatel neist on seda suurem sõnaõigus. Lillemustreid on kerge kombineerida mis tahes värvitooniga, mida mustris leidub, aga mitu erinevat lille saavad ka omavahel hästi läbi. Vaadake või suvise aasa pealt - külluslikkusest hoolimata on kogu selles kirjususes omamoodi rahu ja harmoonia. Maailmamoes õitsevad Gucci, Cachareli, Clements Ribeiro ja paljude teiste kollektsioonid.

Aktuaalseimad lillemustrid on pisut murtud varjundiga, pigem romantiliselt leebed kui karjuvalt kirkad. Eelistatud on peen joonis ja valge või beežikas foon. Lilli on loodus välja mõelnud tuhandetes eri vormides ja värvides, selles teemas on lõpmatult ilu ja inspiratsiooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing