TallinnHotelsi hooned müügis

Koit Brinkmann 26. mai 2006, 00:00

Äripäeva andmetel on hind, mida omanikud Tallinna sadama D-terminali lähistel asuva Portuse hotelli, juunis vanalinnas avatava Savoy Boutiqe'i hotelli ja Aia tänaval valmiva hotelli Bern eest ootavad, 300 miljonit krooni. Müügis on siiski vaid kinnistud, Remmelgale ja Rastoštšenkovile kuuluv OÜ Aldera Hotell jääks hotellides edasi tegutsema.

TallinnHotelsi tegevjuht Kaido Ojaperv kinnitas, et soodsa pakkumise korral on hotelliketi kinnistud tõesti müügis, kuid aktiivse müügiga küll ei tegeleta.

"Ka Reval Hoteli hooned vahetavad omanikke," lisas Ojaperv, kelle sõnul on omanike jaoks hotellide kinnistute näol tegemist kinnisvaraarendusprojektiga.

Müügiga tegelev kinnisvarafirma Ruutmõõt juhatuse liige Siim Saar jäi kidakeelseks, kuid tunnistas, et kinnistud on müügis. Tema sõnul on huvi tuntud, kuid hind ei ole seni olnud sobilik.

Rastoštšenkov ja Remmelgas soetasid krundid omal ajal tunduvalt soodsama hinnaga, näiteks Suur-Karja ja Müürivahe nurgal asuva Savoy hotelli hoone vaid 32 miljoni krooniga.

"Vanalinna hinnad on kõvasti tõusnud, juba ostmise järel pakuti selle eest rohkem," ütles Saar, kelle sõnul ei ole müüki kusagil reklaamitud.

Ober-Hausi hindamisosakonna juhataja Mare Paveltsi sõnul on hotellimüügiturg spetsiifiline, sest ainult kinnistu ostu korral ostetakse ju rahavoogu, mis tuleneb operaatoritasust. Enamasti ei toimu hotellide müügitehingud kinnisvaravahendusfirmades, vaid otse omanikega. Seepärast on ka raske hinnata hotelli väärtust, teadmata maja suurust ja tubade arvu ning operaatorlepingu tingimusi, lisas ta.

Hotelliketi üks omanikest Raivo Remmelgas lükkas eile info kinnistute müügi kohta ümber: "See ei vasta tõele. Tegemist ei ole kinnisvaraarendusprojektiga."

TallinnHotelsi hotelle opereerib eelmisel aastal loodud OÜ Aldera Hotell, kinnistute omanik on OÜ Aldera Invest, mis kuulub Ruslan Rastoštšenkovile (80%) ja Raivo Remmelgale (20%). Meestel on mitu ühist kinnisvaraarendusprojekti, näiteks 180 korteriga elamud Tallinnas Vabaõhumuuseumi teel ja korterelamu Joa tänaval.

Aldera Investi 2004. aasta kasum oli 43,7 miljonit krooni, eelmise aasta majandustulemusi ei ole veel avalikustatud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing