Välisturistide teenindajatel tööpõld poole suurem

Merje Kask 26. mai 2006, 00:00

Oodatult tuli kõige enam turiste Soomest, kuid järsult on kasvanud ka Eestit külastavate sakslaste ja rootslaste arv. Uue sihtgrupina on siinsed reisibürood avastanud hispaanlased, keda mullu käis siin ligi kolm korda enam kui aasta varem. Üha enam tunnevad Eesti vastu huvi ka itaallased.

Reisimine nendest riikidest on EASi turismiarenduskeskuse turismiuuringute koordinaatori Piret Kallase sõnul kasvanud tänu lisandunud otselennuühendustele, samuti meediakajastuste tõttu. "Itaalias on mitu aastat osaletud Balti riikide ühisväljapanekuga turismimessil Milanos," ütles Kallas. EAS osaleb Eesti kui reisisihi tutvustamise eesmärgil 2006. aastal kümnel Euroopa turismimessil.

Samas on EASi andmetel tänavu esimeses kvartalis turistide arv võrreldes eelmise aasta sama ajaga kuue protsendi ehk 12 000 turisti võrra vähenenud, peamiselt soomlaste arvel. Põhjuseks hinnatõus ning uute vaatamisväärsuste vähene lisandumine.

Reisifirma Via Hansa Estonia tegevjuhi Külli Karingu sõnul ei pruugi aasta algus eelseisvat suve õigesti ennustada ning lootused on ikka kõrgel. "Meile on väga olulised Saksa turistid," rääkis ta.

Kaleva Traveli siseturismi osakonna juhataja Kaidi Kuusmann ütles, et mitu nende Iirimaa koostööpartnerit on avaldanud pettumust seoses Estonian Airi otsusega lõpetada sügisel Dublini lennud. "Iirlased on tänuväärsed kliendid ka seepärast, et nad ei külasta Eestit mitte ainult suvel," ütles Kuusmann.

Talvel on aktiivseteks Eesti külastajateks muutunud Vene turistid, millele on EASi turismiarenduskeskuse konsultandi Andrus Nõmme sõnul kaasa aidanud Eestit tutvustavad kampaaniad.

Raeturisti juhatuse liige Tiiu Pass ütles, et 2004. aastal välismaistele reisifirmadele avanenud võimalus Eestis oma büroo avada mõjutas nende käekäiku oluliselt. "Konkurentsieelise kaotamise tõttu vähenes meie kasum 2004. aastal kahe kolmandiku võrra," rääkis ta. Ka Pass märkis tagasiminekut Soome turul. Venemaa huvi kasvu põhjusena nimetas ta sealset elatustaseme kasvu: "Eesti on neile ajaloos kord juba avastatud maa, mida on põnev uuesti avastada."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing