Formet Grupp alustas Kiviõli tuhamäel motoraja ehitusega

26. mai 2006, 15:42

Täna alustati Kiviõli tuhamäe kõrvale kerkiva seiklus- ja turismikeskuse krossiraja I etapi ehitust.

Töid teostab Kiviõli ettevõte Formet Grupp OÜ, kes võitis käesoleva aasta alguses toimunud motokrossi raja ehitamise konkursi.

Baltimaade kõige kõrgema tehismäe küljele rajatava motoraja I etapi maksumuseks kujuneb umbes 550 000 krooni, millest 100 000 krooni tuleb Kiviõli linna eelarvest. Ehituse põhifinantseerija on EAS, projekti toetab ka Kiviõli Motoklubi.

„Esimese järguna teeme ära krossiraja ehitamiseks vajalikud mäepealsed tööd. Tööd kestavad hinnanguliselt juuni lõpuni. Täna alustasime raja ettevalmistustöödega hiljem kaetakse rada kattega, mis sobib võistluste korraldamiseks,” ütles Formet Grupp OÜ osakonna juhataja Margus Murula.

Sihtasutuse Kiviõli Seiklusturismi keskuse nõukogu esimees Madis Olt lisas, et motokompleksist kujuneb keskuse üks kõige tõsisem osa. „Kompleks peab töötama 12 kuud aastas ja siin saavad tegeleda motospordiga nii harrastajad, sportlased kui ka turistid. Sportlaste jaoks on see treeningu ja võistlusbaasiks, harrastajad saavad kasutada raja kergemaid lõike ja turistidele hakatakse tulevikus HTV-sid üürima. Rajal saavad sõita ka autod ning tulevikus võib see kujuneda meelispaigaks dziibijuhtidele.”

„Alanud ehitus on vaid üks osa suurest Kiviõli seiklus- ja turismikeskuse projektist, millega on juba ammu tegelenud grupp aktiviste. See on vaja ellu viia. Tulevikus saab Kiviõli linna tuhamäest peab saama ilus ja vägev koht,” ütles Kiviõli abilinnapea Maksim Danilov.

Kiviõli linnavolikogu esimehe Hille Ilvese sõnul on Kiviõli vana tuhamägi tuntust kogunud juba aastaid. „Traditsiooniks on kujunenud mootorrataste mäkketõusuvõistluse korraldamine - seega on hea, et mäe laialdasem kasutusele võtmine jätkub mootorratastele mõeldud rajaga. Tuhamägi on populaarseks saanud ka turistide hulgas nii lähedalt kui kaugelt.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing