Iru Elektrijaam tahab jäätmetest soojust ja elektri toota

26. mai 2006, 13:38

Iru elektrijaam uurib jäätmetest soojuse ja elektri koostootmise võimalusi, teatas ettevõte.

Täna kirjutavasid Iru Elektrijaama juhataja Toomas Niinemäe ja rahvusvahelise kontserni WSP Estonia juht Valdeko Kanarbik alla lepingu eeluuringu teostamiseks. Uuringu tulemusena selgub majanduslikult põhjendatud ja keskkonda minimaalselt mõjutav võimalus jäätmete põletamise baasil soojuse- ja elektrienergia koostootmiseks Iru Elektrijaamas või mujal Tallinn-Harju piirkonnas.

'Jäätmete efektiivne kasutamine on muutumas üha aktuaalsemaks kogu maailmas ning soovime võtta kasutusele parima võimaliku lahenduse,' tutvustas tänase lepingu sõlmimise eesmärki Toomas Niinemäe. 'Väga muljetavaldava näitena külastasime hiljuti Rootsis tegutsevaid jäätmete põletamisest energiat tootvaid koostootmisjaamu, kus kogu protsess on üles ehitatud väga efektiivselt ja keskkonna puhtust arvestavalt,' täiendas ta.

'Eesseisvas uuringus pöörame tähelepanu nii paigaldatavate seadmete valikule ja võimsusele ning selleks vajalikele investeeringutele, kui ka võimalike kütuste valikule, heitgaasidega seotud küsimustele ning jäätmete põletamist reguleerivatele õigusaktidele,' rääkis algavast koostööst Valdeko Kanarbik.

Eeluuringu tegemiseks investeerib Iru Elektrijaam 0,3 miljonit krooni. Uuring valmib käesoleva aasta sügiseks.

OÜ Iru Elektrijaam on Eesti Energia kontsernis tegutsev soojuse- ja elektrienergia koostootmisjaam, mis töötab alates 1978.a. Jaam varustab Tallinna Kütte poolt renditud soojusvõrkude kaudu soojusenergiaga Tallinna Lasnamäe ja Kesklinna piirkonda ning Maardu linna. Elektrienergia müüakse elektrienergiasüsteemi OÜ Põhivõrk kaudu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing