Eesti Telekomilt hiigelkäive

Peeter Teder 29. mai 2006, 00:00

Tallinna börsil tehti reedel suurim käive Eesti Telekomi aktsiaga, millega sooritatud tehingute maht ulatus 348 miljoni kroonini.

Omanikku vahetas viis 100 000 aktsiast suuremat aktsiaplokki, millest suurim oli 1,4 miljoni aktsiane. Kõigis viies tehingus oli Telekomi aktsia hinnaks 120,95 krooni (7,73 eurot). Aktsia sulgus 121,57 krooni (7,77 euro) tasemel, 0,1 protsenti plussis.

Telekomi aktsiate müüjate hulgas võis tuvastada ING Luksemburgi ja fondihaldusfirma Firebird fondid. Tegemist on samade firmadega, mis dividendimakse eel müüsid ka Norma aktsiaid. Seetõttu kaldun arvama, et tegemist ei olnud mitte müügitehingutega, vaid nende eesmärk on maksude optimeerimine seoses dividendimaksetega. Aga eks aktsiaraamat annab paari päeva pärast täpsema vastuse. Kui tõepoolest oli tegu müügiga, siis pean potentsiaalseks ostjaks eelkõige TeliaSonerat.

Käibe poolest tuli teisele kohale Eesti Ehituse aktsia. Aktsiaga sooritati kauplemise viimasel tunnil mitmeid suuri tehinguid. Eesti Ehituse aktsia käibeks kujunes 32 miljonit krooni. Väärtpaberi sulgemishind tõusis 2,5 protsenti ja oli 95,44 krooni (6,10 eurot).

Suurim tõusja oli börsil Tallinna Vee aktsia, mis kerkis 3 protsenti. Veefirma aktsia maksis 202,62 krooni (12,95 eurot) ja selle käive oli 3,4 miljonit krooni. Oman ka ise näpuotsaga Tallinna Vee aktsiaid ja seetõttu soojendas aktsia tõus meeldivalt südant. Aktsia on lähiminevikus kaubelnud kõrgemal tasemel kui 225 krooni (14,40 eurot). Ma ei usu, et väärtpaber sellele tasemele lähinädalatel tagasi tõuseks, kui ka järgmise kvartali majandustulemused (või nende ootus) võiksid paari-kolme kuu jooksul lubada aktsial tõusta.

Kui arvestada Norma dividendimakse mõju väärtpaberi hinna langusele (Norma aktsia kauples reedel esimest päeva ilma 5kroonist dividendimakset arvestamata), siis oli suurim langeja Merko Ehituse aktsia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing