Kõige peresõbralikumaks ettevõtteks valiti Scannotec

Koit Brinkmann 29. mai 2006, 00:00

Kõige pere- ja töötajasõbralikuma tööandja konkursi auhindade üleandmisel pidasid võitjad konkurssi kasulikuks nii firma mainele kui ka firmasisesele õhkkonnale.

Ürituse patroon, rahvastikuminister Paul-Erik Rummo ütles Stenbocki majas toimunud ürituse avakõnes, et kuna tööjõudu jääb aasta-aastalt vähemaks, siis on ettevõtjate jaoks üheks oluliseks töötajate motiveerimise ning hoidmise võimaluseks luua firmas laste- ning peresõbralik keskkond.

Konkursi võitnud Scannotec OÜ tegevjuht Kaidi Kollom tuli auhinda üle võtma terve perega. Tema sõnul võeti konkursist osa teist aastat ning kuigi esimesel aastal saavutati kohe kolmas koht, tuli võit ikkagi üllatusena. "Minu arvates peaks selline konkurss olema ettevõtjatele kohustuslik, juba ankeetide täitmine paneb mõtlema, mida saaks veel paremaks teha," oli Kollom kindel konkursi vajalikkuses. Hea koht annab firmale lisaväärtust tuntuse näol, lisas ta.

Scannotec sai ka Lastekaitse Liidult kõige lastesõbralikuma firma eripreemia.

Pankade turvatehnoloogia haldamisega tegeleva Hansab ASi tegevjuht Raivo Kraus oli õnnelik teise koha üle: " Minu arvates on tegemist ühe väärtuslikuma auhinnaga, kuigi meie eriti ei pingutanud, sest meil on 15 aastat olnud selline õhkkond ning suhtumine töötajasse." Kui töötajal on peres kõik korras, teeb ta tööd rõõmuga, siis on firma kliendid rahul ning seeläbi tulebki kasum, sõnastas Kraus omanike filosoofia. "Hansab Grupi 45 töötajast on üle kümneaastase tööstaažiga 11 inimest, mis näitab ka firmasisest õhkkonda," sõnas Kraus.

Hansabi personalijuht Annika Urva on väga rahul, et ta saab kahe lapse kõrvalt tööl käia. "Olen tööl paaril päeval nädalas," selgitas Urva.

Hansabi juhid kiirustasid lahkuma, sest tegevjuhi sõnul tuli kella kolmeks kontorisse jõuda, et head tulemust konkursil koos töötajatega tähistada.

Tööandjate Keskliit korraldas konkurssi teist korda. "Sündide arvu kasv viimastel aastatel ning ka see, et paljudel juhtidel on endal väikesed lapsed ja pered, on muutnud üldist suhtumist tööandjate seas," rääkis liidu juhataja Tarmo Kriis. Tema sõnul on aga firmade materiaalsed võimalused erinevad.

Rahvastikuministri büroo, Äripäeva, Pere ja Kodu ning Tööandjate Keskliidu korraldataval konkursil valiti kuuendat aastat järjest kõige pere- ja töötajasõbralik tööandja.

Kahel eelmisel aastal tuli võitjaks OÜ Vain & Partnerid, 2003. aastal Krediidipank.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing