Kreenholm lubab Narva Vee kohtusse kaevata

Liis Kängsepp 29. mai 2006, 00:00

"Selline hinnatõus on totaalselt vastuvõetamatu," lausus ASi Kreenholmi Valdus juht Matti Haarajoki, kelle sõnul on Kreenholm valmis võitlema nii kaua kui tarvis, lootes samas, et kohtuni asjad ei lähe.

Ta viitas ka, et kui kohalik omavalitsus uued tariifid tõesti kinnitab, võib otsuse tagajärjeks olla 3300 töötaja koondamine ja ettevõtte sulgemine. "See on naeruväärne ja meile pole esitatud tõsiseltvõetavaid põhjuseid, miks hind nii palju tõusma peaks."

Haarajoki väitel tõuseks reoveepuhastuse hind Kreenholmile praeguse plaani järgi 85% ning lisaks tahetakse kehtestada kõrgem trahv saastenormide ületamise eest. Tema sõnul pole Kreenholmi hinnatõusu arutamisesse kaasatud, kuigi vabrik kasutab umbes kolmandiku Narva Vee reoveepuhastuse mahust.

ASi Narva Vesi juhi Aleksei Voronovi sõnul sisaldab Kreenholmi heitvesi liiga palju kemikaale. "Rootsis pidid nad reostamise eest maksma, siis tõid aga selle tootmise siia," ütles Voronov ägedalt. "Mõtlesid, et Eesti on lollide maa, kuhu tohib sellist tootmist tuua."

Tema sõnul on Kreenholmi reovesi kogu aeg kemikaale sisaldanud, kuid viimastel aastatel on nende hulk tunduvalt kasvanud. "Kui Kreenholm teeks vajalikud investeeringud, siis poleks mingeid probleeme."

Kuna Narva Vesi on munitsipaalettevõte, peavad uued tariifid kinnitama linnajuhid. Küsimust arutatakse volikogus järgmisel neljapäeval, seega on veel vara öelda, mis kuupäevast uued võimalikud tariifid kehtima hakkavad. "Kui see asi veel toores oli, siis volikogus kerkis vastuseis ning paluti hinnatõusule täpsemaid põhjendusi," ütles linnakantselei infoteenistuse vanemspetsialist Joel Kirber.

Rootsi emaettevõte Borås Wäfveri otsustas mõnda aega tagasi kolida kogu tootmise Rootsist Eestisse ning tänaseks on kolimata veel tehnilist kiudu valmistav tootmine.

Borås Wäfveri teatas mai alguses, et tänavune esimene kvartal lõppes taas kahjumiga ning müük on aasta alguses olnud kehv. Ettevõte on käivitanud uue 25 miljoni Rootsi krooni (43 mln Eesti krooni) suuruse säästukava, mis eelkõige puudutab tootmisüksusi Narvas. Mida see kava endast täpsemalt kujutab, Haarajoki ei öelnud.

Ta keeldus ka avalikustamast ettevõtte mullust kasumit. Paar kuud tagasi väideti ettevõttest, et esimest korda üle pika aja lõppes aasta pisikese kasumiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing