Linn andis Olümpia vastas asuva maatüki Levada valdusse

Airi Ilisson 29. mai 2006, 17:25

Kolm krunti hotell Olümpia vastas 596 miljoni krooni eest ostnud Viktor Levada firma OÜ Meridiaane sai möödunud neljapäeval maatüki enda omandusse.

Levada sõnul töötatakse praegu välja kontseptsiooni, mis võiks maa-alale kerkida. „Täna me pole veel ala kontseptsiooni lõplikult välja töötanud. Leping linnaga on tehtud ja raha üle kantud ning maa tuli linnalt meile üle. Kaalumisel on mitmed variandid,” sõnas Levada. Ta lisas, et on mõelnud meelelahutuskeskusele, hotellile, korteritele, kuid kõigest sellest on veel vara rääkida.

„Niipalju võin öelda, et koht on unikaalne ja selle projekti juures kasutame välismaiseid arhitekte, et kompleks saaks ilus. Mis ja kuidas seda veel arutame ning läheb aega. Üks on kindel, et jalgpallistaadionit me sinna ei tee,” sõnas Viktor Levada.

Tänavu jaanuaris otsustas linnavolikogu tõsta Juhkentali tn 1b, Juhkentali tn 3d ja Juhkentali tn 3e kinnistute alghinna 78 miljonilt kroonilt 240 miljonile kroonile.

Kinnistute kogupindala on 7384 ruutmeetrit. Sihtotstarbelt on need kinnistud äri- ja elamumaa. Maa-alale, kus kinnistud asuvad, on kehtestatud detailplaneering, mis näeb ette kruntide liitmise ning hoonestamise.

Varem on Levada Äripäevale öelnud, et küsis ta hinna määramiseks nõu kinnisvaraarenduse asjatundjatelt, kes tema hinda sobivaks hindasid. On võimalik, et Levada asub ostetud kinnistuid ise arendama või teeb seda koos partneritega. Enampakkumisega võidetud kruntide väljaostmiseks võttis Levada laenu.

Tallinna linnavalitsuse andmetel soovis krunti omandada enampakkumisel viis pakkujat. Teiste seas osales pakkumisel Arco Vara ja Linstowi ühisfirma, mis omandas möödunud nädalal Guido Kundla firmalt Redmont Invest detailplaneeringuga hõlmatud ülejäänud krundid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2008, 12:43
Otsi:

Ava täpsem otsing