PM: Falck Eesti kergitab mehitatud valve hinda

29. mai 2006, 07:37

Eesti turvaturu liider Falck tahab turvameeste palga suurendamiseks lähiajal tõsta mehitatud valve hinda kuni viiendiku võrra.

Umbes 60 protsenti kogu Eestis mehitatud valves töötavaist inimestest – alates kaubamajade korrahoidjaist ja lõpetades kontorihoonete valvelauas istujatega – on Falcki palgal, kirjutab Postimees.

Falcki teenindusdirektori Margus Kolumbuse kinnitusel on hinnatõusul üks peamine põhjus – turvatöötajate töötasu tuleb kiiresti suurendada, vastasel juhul lähevad inimesed tööle mujale, kus neile makstakse vähemalt riigi keskmist palka.

Sama tunnistasid ka teised turvafirmad, mis samuti järkjärgulist hinnatõusu plaanivad. Securitase juhatuse liikme Kalle Reinarti sõnul on seni hindu paigal hoidnud konkurents ja klientide soov maksta valveteenuse eest võimalikult vähe.

'Edasi aga nii enam ei saa ja praegune hinnatõus ei jää kindlasti viimaseks,' rääkis Reinart. 'Meie tõstsime hindu aasta alguses ning tuleval aastal tuleb seda taas teha.'

Samas arvas Reinart, et hinnatõusuga kaasneb paratamatult ka klientide arvu langus, sest paljud võtavad võimalusel kasutusele elektroonilise valve.

Selveri kaubandusketi juhi Ain Taube sõnul ei ole Falck nende juurde veel hinnatõusu-jutuga tulnud. Positiivseid emotsioone see aga ühe Eesti suurema kaubandusketi esimesele mehele ei tekitanud. 'Turvateenusele tehtud kulutused ei ole küll meie suurim kuluartikkel, aga viiendikuni küündiv hinnatõus on kahtlemata raske,' nentis ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing