Werol Tehaseid juhib Henn Ruubel

29. mai 2006, 15:28

ASi Werol Tehased nõukogu vahetas täna päevapealt välja ettevõtte senise kaheliikmelise juhatuse ning nimetas uueks juhatajaks Henn Ruubeli.

Werol Tehaste nõukogu kutsus täna ühel häälel tagasi senised juhatuse liikmed Helmo Hainsoo ja Robert Närska ning nimetas ettevõtte juhiks Edelaraudtee endise tegevjuhi Henn Ruubeli.

Ruubel ütles, et ettepaneku asuda Werol Tehaste etteotsa tegid talle omanik ehk põllumajandusministeerium ning nõukogu. Ruubeli sõnul soostus ta ettepanekuga, sest on aastaid tegelenud finantsküsimustega ning näeb võimalust muuta Werol Tehaste finantseerimist.

„Weroli põhiprobleem pole mitte rapsitootmises, vaid selles, kuidas on ettevõte finantseeritud ning kuidas päästa firma ülevõtmiskatsetest,” rääkis Ruubel. „Weroli tegevust finantseerivad praegu ju koostööpartnerid, mitte finantsasutused.”

Ruubeli hinnangul on ülesanne, et Werol Tehast rahastatakse finantsasutuste poolt, teostatav. „Werol Tehased on ju kasumlik ettevõte” lisas Ruubel.

Ruubel juhtis AS Edelaraudteed alates 2000. aasta septembrist kuni 2005. aasta augustini. Hetkel on ta Edelaraudtee nõukogu liige.

Helmo Hainsoo sõnul ta konkreetset põhjust ei tea, miks ta ja Robert Närska tagasi kutsuti. „Juhatuse liikme leping on selline, et sind võidakse tagasi kutsuda päevapealt ja põhjendust toomata,” ütles Hainsoo. „Ma võin tagasikutsumise põhjust aimata, kuid kommenteerida ma seda hetkeemotsiooni najal ei taha.”

Vastavalt töölepingule ja tööseadusele saavad Helmo Hainsoo ja Robert Närska kompensatsiooni kolme kuu ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing