EPL: Estonian Air jäi kolmest Fokkerist ilma

30. mai 2006, 07:21

Estonian Air lootis saada järgmisel aastal oma lennuparki kolm praegu Ungari lennufirma Malev kasutuses olevat Fokkeri reaktiivlennukit, ent jäi neist ilma.

Eesti Päevalehe andmeil teatas lennukite omanikust liisingufirma Estonian Airile hiljaaegu, et pikendab Maleviga liisingulepinguid, mis algselt pidid järgmisel aastal läbi saama. Otsus teeb Estonian Airi elu keeruliseks ja sunnib tulevikukavad üle vaatama, sest lennukeid on turult väga raske saada.

Hetkel opereerib firma nelja 118kohalise Boeing 737-500ga ning ühe 142kohalise Boeing 737-300ga. Neile lisaks on lennuplaanis olevate lendude teostamiseks kasutusel kuues ehk külalislennuk, mida renditakse eri lennufirmadelt, ent mille eest makstakse sisuliselt topelthinda.

Väiksemate 70–100kohaliste lennukite liinidele toomine on lähiaastail üks Estonian Airi olulisemaid eesmärke ning selle saavutamiseks oli Malevi käsutuses Fokker-70te endale saamine üks kindlamaid variante, lisaks sobisid just need lennukid firmale kõige paremini.

'Ei kommenteeri,' ütles Estonian Airi asepresident Mart Relve. 'Kõik, mida saame täna öelda, on see, et kõigi eelduste kohaselt saame sel aastal veel ühe Boeing 737-300 juurde ning järgmistel aastatel püüame lennukiparki mitmekesistada,' lisas ta. Uut Boeingut ootas firma liinile juba mai keskpaigaks, kuid ei leidnud sobivat lennukit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing