PM: Werol võib jääda tooraineta

30. mai 2006, 07:53

Õlitööstuse Werol Tehased suurim võlausaldaja jätab kolmapäevast firma tooraineta ja süüdistab riiki õlitehase konkurendi kätte mängimises.

Suurärimees Rein Kilgiga seotud Pere Leiva juhi Eero Mikenbergi sõnul sai Weroli 21päevane maksetähtaeg täis ning 41 miljonit krooni on toorme eest ikka maksmata. 'Seepärast lõpetame kolmapäevast rapsi tarnimise ja kokku on Werol meile võlgu pea 100 miljonit,' rääkis ta.

Seda, et Werol eile osa võlast ära tasus, ei taha Pere Leib tunnistada. 22,5 miljonit krooni nõuti Werolilt pankrotiähvardusega inkassofirma Inkasso Consultcentre vahendusel ning eile maksti see raha ära. Werol võttis võla tasumiseks laenu erastamiskonkursil suurima pakkumise teinud Urmas Sõõrumaa ja Oliver Kruudaga seotud firmalt Dovelin Baltic, kirjutab Postimees.

Mikenbergi hinnangul mindi seda tehes aga mööda kokkulepetest nendega, laenu võtmise oleks pidanud varem suurima võlausaldajaga kooskõlastama. 'Praegu ei ole meile keegi öelnud, miks raha on maksnud just Dovelin ning kas see on just selle nõude katmiseks meile saadetud,' rääkis Mikenberg.

Eile Weroli juhiks nimetatud Edelaraudtee kunagise erastaja ja juhi Henn Ruubeli sõnul loodetakse ka ülejäänud võlad ära maksta just Dovelini abiga. Kaalutakse siiski ka võimalust, et raha laenatakse pankadest Dovelini käendusega.

Mikenbergi hinnangul on Ruubel aga sisuliselt Dovelini esindaja, kes laenu abil firmat juhtima pandi. Ruubel on varem olnud seotud näiteks Oliver Kruudaga, kes on ühe ärimehena Dovelini taga.

Pere Leib süüdistab riiki konkursil parima pakkumise teinud Dovelin Balticu põhjendamatus eelistamises, kuigi firma ei ole Mikenbergi hinnangul Weroli elus hoidmiseks midagi teinud. 'Meie oleme aidanud Werolil veel püsida ja toorainega varustada ajal, kui keegi teda krediteerida ei taha,' lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing