Ühinenud Autokeskus võtab suuna Tallinnast väljapoole

Merje Kask 31. mai 2006, 00:00

Alanud ühinemisprotsess võib aega võtta kuni pool aastat. Müügikohad tulevad Paidesse, Pärnusse ja Rakverre. Uue autofirma 17 miljoni kroonise aktsiakapitali omanikud on üks Luksemburgi investeerimisfond LFS ja autoärimees Urmas Põld PP Int OÜ kaudu.

Eile Hispaanias viibinud Põld sõnas, et ei taha veel täpsustada, kas ta on loodavas firmas enamus- või vähemusomanik, kuna praegu neid asju just korraldatakse. Kui suur investeering temalt tuleb, ei soovinud ta samuti veel öelda.

Endine vormelisõitja Urmas Põld sai autode edasimüügiga tegeleva ärimehena tuntuks mõni aasta tagasi Ida-Euroopa turule mõeldud sadade odavate Peugeot'de Lääne-Euroopasse tagasimüüjana, teenides nii mitukümmend miljonit krooni. 2004. aastal käis tema nimi jälle meediast läbi, kui Hispaaniast Marbellast oli varastatud ja leitud tema 2 miljonit krooni maksev Porche Cayenne Turbo.

Uue automüügiettevõtte moodustavad AS Repeli, mis on Peugeot kaubamärgi esindaja Rakveres, OÜ KLK Auto Pärnus ja Paides ning liisinguteenust pakkuv firma AS Corporent.

Ettevõte ehitab Rakverre järgmise aasta märtsiks 20 miljonit krooni maksva müügi- ja hooldussalongi, Pärnu keskuse laiendamiseks on sügiseks plaanis pind rentida.

Ühinenud Autokeskuste kaubamärgi all hakatakse esialgu müüma kahte automarki: Peugeot'd ning Korea autotootja SsangYongi.

Autokeskuste juhatuse liikme Jaan Tõkke sõnul on SsangYongi näol tegemist suure müügipotentsiaaliga kaubamärgiga. "Peale laia tootevaliku on SsangYongi eeliseks konkurentsivõimeline hinnaklass," ütles Tõkke.

SsangYongi maaletoojal Nellemann Balticul on edaspidi kavas selle kaubamärgi müügiesindustega laieneda Tallinna ja Tartusse.

Peugeot sõidukite maaletooja Kommest Auto ASi esindaja Rasmus Tali ütles, et uus ettevõte pikaajaliseks koostööpartneriks Rakvere ja Pärnu piirkonna müügi- ja hooldustingimuste väljaarendamisel.

Kui esialgu hakatakse Ühinenud Autokeskuste salongides müüma kahte marki autosid, siis Põllu sõnul tuleb edaspidi marke juurde.

Autokeskuse eesmärk on Põllu sõnul kasvatada automüüki ja viia väljapoole Tallinna kvaliteetne klienditeenindus. "Praegu on tähelepanu Tallinna pool, meie püüame olla mitte konkreetse linna kesksed," sõnas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing