Veohinda kasvatab tööjõukulude tõus

Rivo Sarapik 31. mai 2006, 00:00

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) kvartaalsest turuülevaatest selgub, et pea 46% transpordifirmasid prognoosib teenuse kallinemist järgneva kolme kuu jooksul.

Autotranspordi valdkonna ärikonjunktuur on viimase kolmel kuul märgatavalt paranenud. Nii veoteenuse nõudlus kui ka müük pöördusid tõusule, nõudlus suurenes 44% ning müük 36%. Aastataguse perioodiga võrreldes on turusituatsioon oluliselt soodsam.

Viimastel kuudel on transpordisektoris tervikuna vähenenud töötajate arv, mis piirab pea poolte ettevõtete äritegevust, kuid samas soovib ligi kolmandik firmasid lähikuudel töötajaid juurde palgata.

Ettevõtete hinnangul on järgneval kolmel kuul oodata head turusituatsiooni. Ligi pooled firmadest prognoosivad nõudluse jätkuvat kasvu.

"Meie korrigeerisime alles hiljuti teenuse hindu. Lähiajal muud tegurid peale kütuse võimaliku kallinemise teenuste hindu ei mõjuta. Pikemas perspektiivis aga võib hindu mõjutada tööjõupuudusest tingitud tööjõu kallinemine," sõnas NT Logistika turundusjuht Reena Kivari.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing