Ansipi sõnul on järgmise aasta riigieelarves rõhk turvalisuse suurendamisele

31. mai 2006, 12:27

'Järgmise aasta eelarve tuleb turvalise Eesti eelarve,' sõnas peaminister.

“Täna kinnitatud riigi eelarvestrateegia on aluseks sellele, et 2007. aastal saab Eesti eelkõige turvalisuse suurendamisse ja julgeoleku tagamisse panustava eelarve,” ütles peaminister Ansip.

Ansipi sõnul peavad inimesed ennast Eestis turvaliselt tundma. “Me ei saa lubada politsei laialijooksmist madala palga pärast või päästjatele varustust, mis ei ole hädaolukorras piisav,” ütles peaminister.

Järgneva nelja aasta jooksul eraldatakse politseitöötajate palkade tõstmiseks igal aastal 100 miljonit krooni. See puudutab umbkaudu 4500 politseitöötajat. Lisaks sellele eraldatakse politseiametile 126,6 miljonit krooni sõidukipargi uuendamiseks.

Päästeamet saab järgneva nelja aasta jooksul 68 uut päästeautot kogumaksumusega 66,5 miljonit krooni; palgatõusudeks ja varustuse soetamiseks on kavandatud kokku 333,5 miljonit.

Peaministri sõnul on oluline rõhk ka Eesti kaitsevõime suurendamises. “Julgeoleku tagamine on esmatähtis, mistõttu suureneb riigikaitse rahastamine järgmisel aastal 28 protsenti. Eeloleva nelja aasta jooksul saab riigikaitse ligi 10 miljardit krooni,” lausus Andrus Ansip.

Peaminister pidas oluliseks ka investeeringuid tugeva välisesinduste võrgustiku arendamiseks. “Turvalisus ja riigi julgeolek tähendab ka tugevat ja hästi toimivat välisesinduste võrgustikku. Kui näiteks Hiinas asub Eesti saatkond täna ühes hotellitoas, siis ei saa see väga väärikalt ja veenvalt kuidagi mõjuda.

Pekingi, Budapesti, Londoni esinduste olukorda on oluliselt plaanis parandama asuda juba selle aasta lisaeelarvega. Järgmisesse aastasse jäävad veel ka Kopenhaageni esindushoone remont ning Tbilisi ja Sofia saatkondadesse inimeste lähetamine.”

Riigi eelarvestrateegia on dokument, milles Vabariigi Valitsus esitab oma eelarvepoliitilised põhimõtted, tegevuse peamised eesmärgid ning majandusolukorra analüüsi ja arenguprognoosi, sealhulgas valitsussektori tulude prognoosi. Riigi eelarvestrateegia mahuks aastatel 2007-2010 on 335 miljardit krooni, sellest ligi 49 miljardit moodustavad välisvahendid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing