Börsiülevaade: tooni andsid taas negatiivsed meeleolud

31. mai 2006, 15:17

Kui viimased kolm börsipäeva andisid juba lootust, et suurem langus Tallinna börsil on läbi, siis tänane päev kujunes taas valdavalt negatiivseks.

Üheksa langeva aktsia kõrval tõusis vaid Eesti Telekomi väärtpaber ja ka vaid 0,3% võrra, tasemeni 112,50 krooni.
Pärast eilset USA ja Jaapani aktsiaturu kiiret langust on täna nõrgalt esinenud enamus arenevaid turge. Samas langused eriti suured ei ole, kuna Vana-Euroopa aktsiaturud on pärast positiivsete makromajandusnäitajate saabumist juba oma helgemat palet näidanud.

Eile 4 euro (62,59 krooni) all kõikunud Tallinki aktsia langes täna hommikul kiiresti 3,85 euroni, kuid suutis end veidi kokku võtta, lõpetades 3,91 eurol (61,18 kroonil).
Hommikul teatas laevakompanii, et Soome Meremeeste Ametiühing alustas boikotti Tallinki Superfast VIII laeva vastu. Tallinki laevade osaline mitteteenindamine Soomes võib olla küll seadusevastane, kuid võib kuni probleemi lahendamiseni vähendada firma konkurentsivõimet.

Norma aktsia langes täna madala käibe taustal viimase kolme aasta madalaima tasemeni 5,05 euroni (79,02 kroonil).
Ehkki autoohutusrihmade tootja kasumikasvu väljavaated on nõrgad pakub praegune väärtpaberi hinnatase juba märkimisväärset dividenditootlust (6,3 protsenti).

Pärast dividendiõiguse kadumist on väga kõrgele tõusnud ka Eesti Telekomi dividenditootlus. Kui järgmine aasta saaks telekomifirmalt samuti 9 krooni aktsia kohta dividende, siis praeguse hinna (112,5 krooni) alusel ulatuks dividenditootlus koguni 8 protsendini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing