Euroopa börsid: inimeste usk majandusse kasvamas

31. mai 2006, 13:27

Euroopa Liidu eraisikute ja ettevõtete usaldus majanduse vastu tõusis möödunud kuul kõrgeima tasemeni pärast 2001. aasta aprilli.

Saksamaa aprillikuu jaemüüginäitajaks kujunes pärast kaht languskuud 2,8 protsendine tõus. Mõlemad näitajad ületasid analüütikute ootusi ja aitasid täna negatiivselt startinud Euroopa börsidel keskpäevaks plusspoolele jõuda.

Tarbimise kasv ja usaldusindeksi tõus näitab, et intresside tõus ei pruugi kärpida majanduse kasvutempot.

Suurt huvi on investorid näidanud üles telekomisektori vastu.
France Telecom ja Deutsche Telekom aktsiaid on tõusnud vastavalt 3,2% ja 1,9%.
„Investoritel on tekkinud huvi telekomisektori aktsiate vastu. Sektoril on läinud sel aastal väga halvalt ja inimesed on hakanud lõpuks aru saama, et telekomifirmad on dividendimakseid ja aktsiate suhtearve vaadates äärmiselt odavad,” ütles uudisteagentuurile Bloomberg Zaragoza strateeg Alberto Espelosin.

The Stoxx 600 telekomisektori indeks on langenud sel aastal 3,6% ja selle aasta kasumiprognooside põhjal ulatub sektori keskmine P/E (hinna/kasumi) suhe kaheteistkümne juurde.

„Me oleme ettevõtete kasuminumbrite ja majanduse väljavaate suhtes keskpikas plaanis positiivselt meelestatud. Me säilitame aktsiate suhtes rahu,” ütles CPR Asset Management fondivalitseja Vafa Ahmadi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing