Rakvere Lihakombinaat alustab eksporti Ghanasse

31. mai 2006, 14:58

Juuni alguses jõuab Ghanasse 25 tonni külmutatud sea tagajalgu. Juunis ja juulis läheb Aafrikasse veel kaks konteinerit tagajalgu.

„Erinevad Aafrikamaad on meile atraktiivsed eelkõige lihade kõrvalproduktide turustamiseks,” rääkis AS Rakvere Lihakombinaat juhatuse esimees Olle Horm.
Tema sõnul on Baltikumis ja ka Euroopa Liidus turg kõrvalproduktide jaoks väike – neid ostetakse vähe ning sellepärast olemegi sõlminud kontakte eksootilisemate maadega.

„Kogu Euroopa Liit ekspordib seajalgu liidust väljapoole, sest eurooplased on harjunud kvaliteetsema – värske ja pehme lihaga. Rakvere Lihakombinaat viis eelmisel aastal seajalgu Angolasse. Nüüd alustasime eksporti ka Ghanasse,” rääkis ostujuht Indrek Lekko.

Lekko sõnul kuulub lihakombinaadi tulevikuplaanidesse koostöö Lõuna-Koreaga, kus on hinnad isegi kuni 3 korda paremad. „Selle eesmärgi teostumine sõltub hetkel peamiselt Veterinaar- ja Toiduametist. Enne lastide saatmisi tuleb hankida riiklikud tunnustused ekspordi alustamiseks uute maadega,” selgitas ta.

Hetkel ekspordib Rakvere Lihakombinaat oma tooteid Lätti, Leetu, Rootsi, Ukrainasse, Taani, Kreekasse, Poolasse, Austriasse, Moldaaviasse ja Angolasse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing