Võrgukoostöö jaoks on palju võimalusi

Enn Heinsoo 01. juuni 2006, 00:00

Üks efektiivsemaid Microsofti lahendusi võrgukoostöö jaoks on Live Meeting, mis võimaldab teenuse kasutajatel ühes aknas juttu puhuda, dokumente vahetada ja nn tahvlit (whiteboard) kasutada.

Kõige tüüpilisem kontoritarkvara Microsoft Office võimaldab piiratud koostööd vaid teiste programmide abiga. Tekstiredaktorit, mida saaks otse teisega ühendada, nii lihtsalt ei leia, kuid erinevaid lisavidinaid näib sarnaste ülesannete täitmiseks tekkivat.

Live Meeting on siiski tasuline lahendus ning viie kasutaja kohta 350 dollarit kuus tundub õigustamatult palju. Siiski peab tunnistama, et selle raha eest pakutakse ka palju erinevaid võimalusi.

Kui Live Meeting paigaldada ja tõmmata selle kodulehelt ka mõned täiendused, saab mõne nupuvajutusega koosolekuid käivitada nii Windows Messengerist kui ka kõigist Office'i programmidest.

Kui kohtumine on alanud, saab Live Meetingu aknas tahvlit kasutades skeeme teha, Powerpointi presentatsioone esitada ja vajadusel näidata kõigile mõnda kindlat programmi oma arvutist või töölauda ning vajadusel oma masina juhtimine koosolekul osalejale üle anda.

Viimane võimalus on küll kiiduväärt, kuid sarnast efekti võib saavutada ka näiteks Messengeri programmi jagamise võimalust kasutades (Application Sharing).

Selline programmi jagamine on kahjuks mõnevõrra uimane, kuid võimaldab ühel kasutajal üle interneti näha, mida teine oma Exceli tabelisse kirjutab ja teise nõusolekul ka ise sinna midagi lisada.

Kui Live Meetingu hind tundub liiga soolane, siis ka Messengeril on olemas tahvel, kus kiiresti seletavaid skeeme meisterdada, ja videokonverentsi võimalus. Peagi ilmuva Live Messenger 8.0 juures on ka võimalus oma kontaktidele kaustade kaupa faile jagada.

Mitmed spetsiifiliselt koosolekute jaoks mõeldud funktsioonid teevad Live Meetingu küll kasulikuks teenuseks, kuid paljud selle omadused on olemas ka tasuta programmidel.

Muidugi ei piirdu võrgukoostöö ka ainult Live Meetinguga. Olemas on ka sarnaseid vabavaralisi programme.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing