Kogu perega üle heki vaatama

Mikk Jürjens 02. juuni 2006, 00:00

Alates eilsest on Coca-Cola Plazas võimalus nautida tervele perele mõeldud animakomöödiat "Üle heki".

"Üle heki" on lavastanud Tim Johnson, kes aastaid tagasi kogus populaarsust "Zipelgatega", ja Karey Kirkpatrick, kelle käe alt ilmus 2000. aastal Eestiski edukalt linastunud "Kanade mäss".

Film põhineb Michael Fry ja T. Lewise samanimelisel koomiksil, lisaks "Üle heki" esimesele osale on nad välja andnud veel kolm järge, millede ümberkirjutamine filmiks sõltub tõenäoliselt suuresti eelkäija edust.

"Üle heki" on lõbus lugu kilpkonn Verne'ist, kes koos sõpradega talveunest ärkab ning päikese kätte ronib, et hakata kiiresti koguma varusid järgmiseks talveks. Ebameeldiva üllatusena on keset nende metsa kerkinud aga salapärane roheline sein.

Kuskilt välja ilmunud ladusa jutuga pesukaru RJ selgitab, et see on "uks paremasse ellu", mida naudivad veidrad inimese-nimelised olevused, kes elavad selleks, et süüa, mitte vastupidi. Teisisõnu on tegemist ideaalse paigaga, kust võimalikult vähese vaevaga vajalikud varud kokku kraapida. RJ jätab aga ütlemata, miks ta tegelikult metsaelanikele sellise idee pähe paneb: tal on vaja maksta ära võlg verejanulisele karule, kelle koopas RJ rumala peaga vargil käis.

Juba aprillikuus esimest korda Ameerika publiku ette jõudnud linateost on seni kõikjal saatnud suhteline edu. Viimastel aastatel suurenenud animafilmide toodangust on "Üle heki" kriitikute hinnangul üks õnnestunumaid, jäädes alla vaid tõelistele hittidele nagu "Shrek", "Kalapoeg Nemo" või "Wallace & Gromit: libaküüliku needus".

Oma hääle annavad vahvatele loomakestele Hollywoodi tippnäitlejad Bruce Willis (kes asendab RJ rollis algselt sinna valitud Jim Carrey't), Nick Nolte, William Shatner (legendaarse "Star Treki" kapten James T. Kirk) ja paljud teised. Kaasa teeb ka Kanada popstaar Avril Lavigne.

Pooleteisttunnine koguperefilm ei ole mõeldud vaid lastele, naermata ei lahku saalist ka täiskasvanud. Suurepärane animatsioon ja armsad tegelased on väärt vaatamist.

Sel korral eestlased animafilmile dublaaži ei kujundanud, sest käimas on ühe aasta oodatuima linateose "Autod" eestikeelse versiooni vormimine. Ootusärevatele autosõpradele võib mainida nii palju, et linateoses löövad teiste hulgas kaasa ka siinsed tegijad Marko Asmer ja tema isa Toivo Asmer. Film jõuab Eesti kinodesse 11. augustil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing