Pütilaat väärtustab käsitööd

Triin Raestik 02. juuni 2006, 00:00

Küsimusele, kes on Pütilaada korraldamise idee autor, vastas laada peakorraldaja ning üks Avijõe Seltsi eestvedajaist, Eve Strauss, et nagu kõik head ja õiged asjad sünnivad kollektiivse töö tulemusena, nii sai alguse ka Avinurme pütilaat.

Laada eesmärgiks on Straussi sõnul puutöötraditsioonide säilitamine ja tutvustamine uuele põlvkonnale, et järjepidevus ei kaoks.

Sihtgrupiks olid algselt kõik Avinurme päritolu ja -juurtega inimesed. Kuue toimumisaasta jooksul on Pütilaat aga populaarsust kogunud ning nüüdseks on ring laienenud puidust käsitöö ja üldse käsitöötegijatele üle Eesti.

Et Pütilaata teatakse ka meie naabrite seas, näitab Eve Straussi sõnul see, et käesoleval aastal on laadale kauplema oodata külalisi Leedust, kes müüvad omamaist keraamikat ja puidutooteid.

Sel aastal Pütilaadal osaleva Siimusti Keraamika tegevjuhi kohusetäitja Elsa Kurs nentis, et Siimusti Keraamika on Avinurmes oma toodetega väljas olnud korduvalt. "Laadad on väga tänuväärsed ja toredad üritused. Avinurme Pütilaat on kindlasti üks omanäolisemaid ning juba traditsioonidega laat, kus Siimusti Keraamika plaanib osaleda edaspidigi," ütles ta.

Kurs tõi välja ka ühe negatiivse detaili Eesti laatade juures. "Häirib nii-öelda poola riidemüük, mida leiab peaaegu igal laadal. Käsitöölaadal võiks seda siiski mitte olla," kritiseeris ta.

Eve Strauss on veendunud, et käsitöömeistritele on laadal osalemine kindlasti kasulik, sest lisaks oma kauba müümisele saab seal tutvuda teiste sama ala inimeste tööde-tegemistega, vaadata, kas ja mida on konkurendid aasta jooksul uut teinud ning kas turule on tulnud uusi tegijaid.

Strauss kinnitas, et nii müüjate kui ka laadakülaliste arv on aasta-aastalt aina tõusnud. 2006. aasta külastajate arvu ta prognoosima ei soostunud, kuid lausus, et müüjaid on 31. mai seisuga VII Pütilaadale registreerunud juba 130. Saavutamaks Pütilaadaga sarnast populaarsust, on Straussi soovitus teistele laadakorraldajatele, et leida tuleb oma isikupära ja seda edasi arendada. Korraldus peab olema paigas ja laadal peab end hästi tundma nii müüja kui ka külastaja. Esimene Pütilaat toimus 2000. aastal. Sündmuse eestvedajateks on Avinurme Vald, MTÜ Avijõe Selts ning Avinurme Kultuuri ja Hariduse Selts Nurmetuled. Eksponente oodatakse registreeruma 22. juuni südaööni. Kirja on end võimalik panna telefonidel 52 62 642, 52 87 983 või kodulehel www.pytilaat.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing