EPL: Tallinki juht palus peaminister Ansipilt soomlaste vastu abi

02. juuni 2006, 07:28

Laevafirma Tallink juht Enn Pant palus peaminister Andrus Ansipilt abi Soome meremeeste ametiühingu protestiaktsioonide lõpetamiseks.

'Palume Teid esitada protest Soome Vabariigile (…) aktsioonide osas ning paluda Soomel teha kõik endast sõltuv aktsioonide lõpetamiseks,' kirjutas Pant Ansipile.

Kolmapäeva hommikul alustas Soome meremeeste ametiühing koos sadamatöölistega boikotiaktsioone Rostocki vahet sõitva Tallinki laeva Superfast vastu. Töölised keeldusid maha laadimast laevas olnud umbes 30 treilerit. Protest oli suunatud selle vastu, et Tallink maksab oma laevadel oluliselt väiksemaid palku kui Soome laevaomanikud.

Eesti Päevaleht kirjutab, et Pant nimetas kirjas Ansipile Soome ametiühingu nõudmisi väljapressimiseks, mis tooks Superfastidel kaasa ülikõrged palgad. Näiteks stjuardessi ehk koristaja palk oleks soomlaste soovide kohaselt 25 370 krooni.

Soome ametiühingu tegevusel on Pandi arvates kolm kaugemat eesmärki. Esiteks see, et Tallink lõpetaks opereerimise liinidel Rostock-Paldiski ja Paldiski-Hanko. Teiseks see, et Tallink kaupleks liinil kahjumiga, mis seaks soodsamasse olukorda Soome konkurendid, kellel on kergem meeskonnale kõrgeid palku maksta. Ja kolmandaks see, et Tallink läheks Soome lipu alla.

'Seejärel oleks meeskonna asendamine Soome meremeestega vaid asjade loomulik käik, sest siis saaksime Soome riigilt dotatsiooni,' väitis Pant. 'Tallink ei pea lipu vahetamist õigeks, sest selle tõttu kaotaksid Eesti meremehed töö.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing