Tööandjate Keskliit otsib võimalusi meremeeste boikoti lõpetamiseks

02. juuni 2006, 11:09

Tööandjate Keskliit otsib võimalusi Soome meremeeste ametiühingu boikoti lõpetamiseks

Eesti Tööandjate Keskliit peab Soome meremeeste ametiühingu boikotti Eesti laevade vastu Hanko sadamas ebamõistlikuks jõuvõtteks ja toetab Eesti Laevaomanike Liidu seisukohta, et tegemist on vaba konkurentsi põhimõtete rikkumisega, mis kahjustab kahe riigi heanaaberlikke majandussuhteid, teatas liit.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhid Enn Veskimägi ja Tarmo Kriis kohtuvad nimetatud küsimuse arutamiseks 8. juunil Viinis Soome Tööandjate Keskliidu esindajatega. Samas ootab keskliit vaidlusaluses küsimuses ka Eesti ametiühingute seisukohta, kellel on vaidlusesse sattunud Eesti laevaomanikuga sõlmitud kollektiivleping meremeeste töötingimuste osas.

“Selge on see, et tegemist on turuvõitlusega, kus vahendeid ei valita”, ütles Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis. “Püüame siiski läbi rääkida ja Eesti laevaomanikke toetada - lahenduse leidmine ei ole kindlasti kerge,” lisas Kriis.

Soome meremeeste ametiühing boikoteerib kolme Eesti laeva, küsimuse all on meremeeste töötingimused. Helsingi kohus tunnistas boikoti ebaseaduslikuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing